Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Обмеження щодо здійснення видів діяльності на загальній системі

Редакція

24.10.2017 159 0 0

Приватні підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, мають право здійснювати будь-яку діяльність, яка не заборонена законом, для них немає спеціальних обмежень.

Орган ДФС самостійно здійснює взяття на облік підприємця не пізніше ніж наступного робочого дня від дня отримання відомостей від держреєстратора. Якщо підприємець не подав заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, він автоматично вважається таким, що працює за загальною системою оподаткування.

Ніяких заяв до податкової служби подавати не потрібно. Однак до часу, коли буде отримано дохід від підприємницької діяльності, потрібно зареєструвати в податковій інспекції Книгу обліку доходів і витрат, у якій буде вестися облік результатів господарської діяльності.

З чистого доходу підприємець сплачує податок на доходи за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Чистий дохід визначається як різниця між валовим доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) та документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Витрати обліковуються на підставі первинних документів. Перелік витрат визначено ст. 177 ПКУ.

У разі досягнення обсягу оподатковуваних операцій 1 млн. грн. за останні 12 календарних місяців, підприємець зобов'язаний зареєструватися платником ПДВ.

Підприємці нараховують єдиний внесок на чистий дохід за ставкою 22%.

При цьому розмір ЄСВ не може бути меншим від мінімального внеску, який розраховується як добуток мінімальної зарплати в поточному місяці й ставки єдиного внеску (22%).

Максимальна величина доходу, на яку нараховується ЄСВ, становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Внески сплачуються за підсумками року до 10 лютого на підставі даних річної податкової декларації.

Джерело: http://kyivobl.sfs.gov.ua/media-ark/n...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали