Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Огляд ІПК, що роз’яснюють питання з ПДВ

25.11.2020 435 0 0

Скорочення в таблиці: ПК – Податковий кодекс, ПН – податкова накладна, РК – розрахунок коригування.

1

2

3

4

№ п/п

Запитання

Роз’яснення

Джерело

1

2

3

4

1

Чи застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН та РК?

Згідно з п. 521 підрозд. 10 розд. ХХ ПК штрафні санкції, передбачені ст. 1201 ПК за порушення строків реєстрації ПН та РК, не застосовуються, якщо порушення допущено платником ПДВ у період із 1 березня по останній календарний день місяця (включно), у якому завершується дія карантину. Тобто штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН та РК не застосовуються, якщо граничний строк реєстрації таких ПН/РК припадає на період із 1 березня до кінця місяця, у якому буде знято карантин

ІПК ДПС від 02.11.20 р. № 4514/ІПК/99-00-04-01-03-06

2

Була проведена гарантійна заміна частини обладнання, яка не поставлялася як окремий товар і не була зазначена окремим рядком у ПН, оформленій на постачання цього обладнання. Чи потрібно оформляти РК до такої ПН?

При гарантійній заміні частини (деталі) поставленого товару (обладнання) відбувається надання послуги з гарантійного обслуговування, а не постачання або повернення окремої деталі. Тому РК до ПН, складеної на постачання обладнання, не оформляється

ІПК ДПС від 08.10.20 р. № 4191/ІПК/99-00-05-06-02-06

3

Платник ПДВ – постачальник для забезпечення виконання зобов’язань за договором отримав від банку банківську гарантію. Постачальник сплачує банку комісійну винагороду за таку гарантію і щомісячну плату за управління нею. А покупець товарів компенсує постачальникові витрати, пов’язані з отриманням і управлінням банківською гарантією. Чи є така компенсація об’єктом обкладення ПДВ?

Гарантія надана банком із метою забезпечити виконання умов договору з постачання товарів. А покупець компенсує постачальникові витрати, пов’язані з отриманням та управлінням банківською гарантією. Отже, фактично покупець сплачує постачальникові додаткову суму у зв’язку з компенсацією вартості товарів (витрат постачальника, пов’язаних із постачанням товарів).

Таким чином, суму такої додаткової компенсації слід розглядати як збільшення договірної (контрактної) вартості товарів і включати до бази обкладення ПДВ у продавця. Тобто в цьому випадку у продавця виникають податкові зобов’язання з ПДВ

ІПК ДПС від 11.11.20 р. № 4668/ІПК/99-00-05-06-02-06

4

Підприємство займається роздрібною торгівлею, купуючи товари в постачальників. Із цими постачальниками підприємство уклало договори про надання рекламних послуг.

На підставі таких договорів підприємство проводить заходи рекламного характеру (акційний розіграш подарунків).

Для проведення таких заходів купуються подарунки, які потім безоплатно передаються покупцям у магазинах підприємства під час проведення рекламної акції.

На вартість наданих постачальникам рекламних послуг (включаючи вартість придбаних подарунків) підприємство нараховує податкові зобов’язання з ПДВ, складає ПН і реєструє їх в ЄРПН. Чи є безплатна роздача подарунків об’єктом обкладення ПДВ?

Вартість придбаних із ПДВ товарів (подарунків), які були безоплатно роздані іншим особам, включається до складу вартості рекламних послуг, наданих іншим платникам.

Іншими словами, у цій ситуації безплатно роздані товари вважаються використаними в оподатковуваних операціях із постачання товарів/послуг. Отже, передача таких товарів не розглядається як окреме постачання (у т. ч. безплатне), що підлягає обкладенню ПДВ, тобто додаткового нарахування податкових зобов’язань із ПДВ не відбувається. Вартість таких безоплатно переданих товарів обкладається ПДВ у складі тієї операції, до вартості якої вони були включені (це операція з постачання рекламних послуг).

Податкові зобов’язання згідно з п. 198.5 ПК у цій ситуації також не нараховуються

ІПК ДПС від 30.10.20 р. № 4497/ІПК/99-00-05-06-02-06

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали