Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи обов’язково при знятті з обліку відокремленого підрозділу юрособи подавати до ДПС заяву за формою № 8-ОПП?

17.05.2023 24 0 0

Головне  управління  ДПС  у  м. Києві  повідомляє, що відповідно до ст. 67  Податкового  кодексу України та ст. 5 Закону України від 08 липня 2010 року № 2426 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», підставою для зняття з обліку у контролюючих органах юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів є відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи або її відокремленого підрозділу.

Порядок зняття з обліку у контролюючих органах відокремлених підрозділів юридичних осіб визначений розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року № 1588 та розд. IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року № 1162.

Згідно з п. 11.3 розд. XI Порядку № 1588 у разі прийняття рішення про закриття відокремленого підрозділу юридичної особи до контролюючого органу за основним місцем обліку такого відокремленого підрозділу подаються такі документи:

  • заява  про  ліквідацію  або реорганізацію платника податків за формою № 8-ОПП;
  • копія розпорядчого документа про закриття відокремленого підрозділу.

Відповідно до п. 11.5 розд. XI Порядку № 1588 у зв’язку з ліквідацією відокремленого підрозділу юридичної особи, відомості щодо якого включені до ЄДР, контролюючі органи розпочинають та проводять процедуру зняття з обліку у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):

  • заяви за ф. № 8-ОПП  від платника податків, поданої згідно з п. 11.3 розд. XI Порядку  № 1588;
  • відомостей з ЄДР чи Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України  про припинення (закриття) відокремленого підрозділу.

При отриманні першого з документів про ліквідацію або реорганізацію відокремленого підрозділу юридичної особи робиться запис у журналі реєстрації заяв, повідомлень, інших документів про припинення чи зняття з обліку платників податків за формою № 6-ОПП.

Після надходження відомостей з ЄДР про державну реєстрацію припинення відокремленого підрозділу або заяви за ф. № 8-ОПП контролюючий орган знімає з обліку відокремлений підрозділ після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.

Дані про зняття з обліку як платника податків, так і платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника до ЄДР із зазначенням дати і номера запису про зняття з обліку, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому відокремлений підрозділ знято з обліку (п. 11.17 розд. XI Порядку № 1588 та п. 6 розд. IV Порядку № 1162).

Враховуючи викладене, при знятті з обліку відокремленого підрозділу юридичної особи, відомості щодо якого включені до ЄДР, обов’язку подання до контролюючого органу заяви за ф. № 8-ОПП не встановлено.

https://kyiv.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали