Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Обставини, за яких граничні строки подання декларацій підлягають продовженню

Редакція

09.01.2018 285 0 0

Головне управління ДФС у Луганській області роз’яснює. Механізм реалізації законодавчо встановленого права платника податків на продовження граничних строків у встановлених Податковим кодексом випадках, регулюється Порядком застосування норм пунктів 102.6 — 102.7 ст. 102 глави 9 розділу II Податкового кодексу, затвердженого наказом Мінфіну України від 20.10.2017 р. № 861 (далі — Порядок).

У розділі ІІ Порядку наведено встановлений пунктами 102.6 — 102.7 ст. 102 Кодексу перелік обставин, за яких граничні строки підлягають продовженню, та види їх документального підтвердження.

За наявності таких обставин платник податку — фізична особа або посадова особа юридичної особи (за умови, що протягом відповідних граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність) може звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) або за місцем адміністрування (обліку) надміру сплачених грошових зобов’язань з письмовою заявою про продовження граничних строків.

Порядком передбачено, що заява подається у довільній формі, але при цьому визначено низку обов’язкових вимог щодо її змісту та порядку подання, які наведено у розділі ІІІ Порядку. До заяви додаються документи, які підтверджують настання відповідних обставин.

Порядок та строки розгляду контролюючим органом заяви платника податків про продовження граничних строків викладено у розділі IV Порядку. Звертаємо увагу, що протягом строку продовження граничних строків подання податкової декларації до платника податку не застосовуються штрафні санкції, встановлені ст. 120 Податкового кодексу.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали