• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оприлюднено роз’яснення щодо МСФЗ-обліку орендних пільг

22.05.2020 27 0 0

Рада з МСБО опублікувала документ «МСФЗ 16 та Covid-19». У ньому надано роз'яснення щодо застосування МСФЗ 16 «Оренда» для обліку орендних поступок, наданих у результаті пандемії захворювання «covid-19». Йдеться про т.зв. «пандемічні» зміни орендних платежів, що відбулися або, як очікується, відбудуться, наприклад, у вигляді надання орендодавцями «канікул» з орендної плати комерційним орендарям.

Мінфін оприлюднив офіційний переклад даного документа на своєму сайті у розділі «Загальні роз'яснення».

РМСБО наголошує, що МСФЗ 16 передбачає можливість виникнення змін орендних платежів протягом строку оренди. Подальший облік таких змін (якщо вони суттєві) передбачає застосування суджень і залежить від низки чинників, зокрема, від того, чи були ці зміни передбачені початковими умовами договору оренди. Крім того, зміни можуть виникати безпосередньо через внесення правок у договір оренди або опосередковано внаслідок дій уряду у відповідь на пандемію «covid-19».

Аби з'ясувати порядок обліку таких змін суб'єкт господарювання аналізує у сукупності договір оренди та всі застосовувані нормативно-правові акти. Інакше кажучи, застосовуючи МСФЗ 16, суб'єкт господарювання розглядає будь-які «пандемічні» зміни в орендних платежах в однаковий спосіб незалежно від того, чим вони обумовлені. Також у роз'ясненні наведено міркування як визначати чи відбулася модифікації оренди (зміна в обсязі оренди чи компенсації за оренду, яка не була частиною початкових умов оренди) в цілях МСФЗ 16 та як обліковувати відповідні орендні поступки.

Окрім того, акцентовано увагу на ідентифікації можливого зменшення корисності активів з права користування (для орендарів) та об'єктів основних засобів, що є предметом операційної оренди (для орендодавців), згідно з МСБО 36 «Зменшення корисності активів». А також на розкритті у фінансовій звітності інформації щодо впливу змін орендних платежів, зумовлених «covid-19», на фінансовий стан та фінансові результати діяльності суб'єкта господарювання.

mof.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали