Про повідомлення ДПС щодо зберігання пального для електрогенератора в обсязі до 2 000 л
Чи зобов’язані СГ повідомляти контролюючий орган про зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2 000 л, та яким чином?
Статтею 18 Закону від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) встановлено, що на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:
- суб’єкт господарювання (далы – СГ) (у т. ч. іноземний СГ, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2 000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);
- зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2 000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється СГ (у т. ч. іноземним СГ, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на підставі безоплатного подання до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального (далі – декларація).
У декларації зазначаються відомості про:
- СГ (у т. ч. іноземного СГ, який діє через своє зареєстроване постійне представництво):
- для юрособи – організаційно-правова форма, повне і скорочене найменування (за наявності), ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження, контактний номер телефону, адреса електронної пошти, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або його уповноваженого представника;
- для фізособи-підприємця – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), місце проживання, контактний номер телефону, адреса електронної пошти);
- загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження.
Декларація може бути подана у довільній формі за вибором СГ (у т. ч. іноземного СГ, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) нарочно, поштою або в електронному вигляді, в порядку, встановленому ст. 42 Податкового кодексу.
Право на зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2 000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, набувається з моменту подання декларації до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
У разі якщо в період дії воєнного стану на території України та протягом тридцятиденного строку з дня його припинення або скасування контролюючим органом буде виявлено факти зберігання СГ пального в обсягах понад 2 000 л без отримання ліцензії та за відсутності належним чином поданої декларації, до такого СГ застосовується відповідальність, передбачена ст. 17 Закону № 481 за здійснення зберігання пального без ліцензії.
Оскільки облік пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового здійснюється автоматично, тому СГ зберігачі пального для електрогенераторних установок повинні бути внесені в електронний реєстр СГ, які мають право зберігати таке пальне, без наявності відповідної ліцензії. СГ, у яких об’єм складів більше 2 000 л, обліковуються за деклараціями, а СГ, у яких об’єм складів не перевищує 2 000 л, необхідно звернутись до ДПС будь яким засобом зв’язку.
ЗІР, категорія 113.04
Коментарі до матеріалу