Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Про складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у ЄРАН

Редакція

28.12.2017 386 0 0

ДФС у листі від 20.12.2017 р. N 3058/6/99-99-12-02-02-15/ІПК нагадала, що статтею 231 ПКУ встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у ЄРАН.

Пунктом 231.1 ст. 231 Кодексу визначено, що платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

При реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов’язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в ЄРАН, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб’єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в ЄРАН (п. 231.5 Кодексу).

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального та форма акцизної накладної та розрахунку коригування акцизної накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 р. N 218 (далі - Порядок N 218).

Відповідно до п. 4 розділу II Порядку N 218 у верхній лівій частині акцизної накладної, яка не надається отримувачу пального, зазначається тип причини "1" - отримувач не є платником акцизного податку з реалізації пального (кінцевий споживач та суб’єкти господарювання відсутні в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального).

При цьому, акцизна накладна з типом причини "3" (пальне відвантажено з метою власного споживання) складається на обсяги пального, переданого в межах одного підприємства з метою власного споживання, наприклад, заправки власної техніки через власні паливо-заправні колонки, за відсутності розрахункових операцій.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали