Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Про перехід на загальну систему оподаткування с/г підприємця

28.11.2017

Головне управління ДФС у Луганській області

від 20.11.2017 р. № 2668/ІПК/12-32-12-04-01

Податкова консультація

Щодо переходу зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування

Головне управління ДФС у Луганській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Підприємства щодо індивідуальної податкової консультації з питання переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування повідомляє.

Підприємство повідомило, що перебуває на спрощеній системі оподаткування та зареєстрований платником єдиного податку четвертої групи. За інформацією Підприємства по результатам 3 кварталу 2017 року питома вага його доходів від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва у загальному складі доходів може бути меншою як 75%.

Підприємство запитує чи зобов’язано воно переходити на загальну систему оподаткування в середині поточного 2017 року та сплачувати аванс по податку на прибуток; з якого періоду Підприємство буде вважатись на загальній системі оподаткування та повинно сплачувати податок на прибуток; чи зобов’язано Підприємство надати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування протягом звітного 2017 року; як у даному випадку звітувати Підприємству за 2017 рік.

Спрощену систему оподаткування юридична особа обирає самостійно, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XIV Кодексу.

До платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка – сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків (пп. 4 п. 291.4 ст. 291 Кодексу).

Відповідно до п. 294.1 ст. 294 Кодексу податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік.

Таким чином, умовою підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи у поточному податковому (звітному) році є розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника, який здійснений за результатами минулого податкового (звітного) року наростаючим підсумком.

Під пунктом 298.8.4 п. 298.8 ст. 298 Кодексу встановлено, що у разі якщо дохід від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва, перелік яких визначений п.п. 298.8.3 п. 298.8 ст. 298 Кодексу, за результатами податкового (звітного) року менше 75 відсотків від загального доходу, то платник єдиного податку четвертої групи сплачує податки з початку наступного податкового (звітного) року на загальних підставах.

Таким чином, якщо дохід від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва за результатами звітного податкового 2017 року менше 75 відсотків від загального доходу, то платник єдиного податку четвертої групи з 01.01.2018 сплачує податки на загальних підставах.

Разом з цим, протягом року платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (пп. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).

Сплата платниками податку - юридичними особами податку на прибуток підприємств на загальній системі оподаткування здійснюється відповідно до розділу III Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

 

Також читайте «Зі спрощеної системи – на загальну: облік перехідних операцій у юросіб і фізосіб»

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Якщо заборгованість із зарплати виплачується у липні 2025 року
Індекси для визначення компенсації зарплати за попередні періоди, яка виплачується у 2025 році Порядок нарахування та виплати компенсації заробітної плати, нарахованої у період з 01.01.01 р., затверджений постановою КМУ від 21.02.2001 № 159 (з урахуванням внесених змін постановами КМУ від 09.08.20...
11.07.2025
Що робити у разі виявлення помилок у даних після автоматичної постановки на військовий облік
Автоматична постановка на військовий облік заощаджує час військовозобовʼязаним, оскільки їм не треба стояти в чергах, збирати папери та проходити військово-лікарську комісію. Більше за темою: Дорогою на роботу працівника забрали до ТЦК: дії роботодавця В Україні діє механізм, який дозволяє ста...
11.07.2025
Виплата неприбутковою організацією матдопомоги, допомоги на лікування, надання позик: чи виключать за це з Реєстру
Розглянемо, чи є підставою для виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій надання своїм засновникам (учасникам), членам такої організації, працівникам матеріальну допомогу або здійснення виплат на потреби учасників (лікування, надання позик тощо). Більше за&n...
Кращі матеріали