Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

О переходе на общую систему налогообложения с/х предпринимателя

28.11.2017

Головне управління ДФС у Луганській області

від 20.11.2017 р. № 2668/ІПК/12-32-12-04-01

Податкова консультація

Щодо переходу зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування

Головне управління ДФС у Луганській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Підприємства щодо індивідуальної податкової консультації з питання переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування повідомляє.

Підприємство повідомило, що перебуває на спрощеній системі оподаткування та зареєстрований платником єдиного податку четвертої групи. За інформацією Підприємства по результатам 3 кварталу 2017 року питома вага його доходів від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва у загальному складі доходів може бути меншою як 75%.

Підприємство запитує чи зобов’язано воно переходити на загальну систему оподаткування в середині поточного 2017 року та сплачувати аванс по податку на прибуток; з якого періоду Підприємство буде вважатись на загальній системі оподаткування та повинно сплачувати податок на прибуток; чи зобов’язано Підприємство надати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування протягом звітного 2017 року; як у даному випадку звітувати Підприємству за 2017 рік.

Спрощену систему оподаткування юридична особа обирає самостійно, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XIV Кодексу.

До платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка – сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків (пп. 4 п. 291.4 ст. 291 Кодексу).

Відповідно до п. 294.1 ст. 294 Кодексу податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік.

Таким чином, умовою підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи у поточному податковому (звітному) році є розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника, який здійснений за результатами минулого податкового (звітного) року наростаючим підсумком.

Під пунктом 298.8.4 п. 298.8 ст. 298 Кодексу встановлено, що у разі якщо дохід від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва, перелік яких визначений п.п. 298.8.3 п. 298.8 ст. 298 Кодексу, за результатами податкового (звітного) року менше 75 відсотків від загального доходу, то платник єдиного податку четвертої групи сплачує податки з початку наступного податкового (звітного) року на загальних підставах.

Таким чином, якщо дохід від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва за результатами звітного податкового 2017 року менше 75 відсотків від загального доходу, то платник єдиного податку четвертої групи з 01.01.2018 сплачує податки на загальних підставах.

Разом з цим, протягом року платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (пп. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).

Сплата платниками податку - юридичними особами податку на прибуток підприємств на загальній системі оподаткування здійснюється відповідно до розділу III Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

 

Читайте также «С упрощенной системы – на общую: учет переходящих операций у юрлиц и физлиц»

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
08.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Правительство предлагает расширить категории граждан, имеющих право на отсрочку Гоструда будет проверять работодателей на предмет моббинга: законопроект подписан ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 27.06.2025 Какие налоги плани...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
Новое
11.07.2025
Если задолженность по зарплате выплачивается в июле 2025 года
Индексы для определения компенсации зарплаты за предыдущие периоды, которая выплачивается в 2025 году Порядок начисления и выплаты компенсации заработной платы, начисленной в период с 01.01.2001, утвержден постановлением КМУ от 21.02.2001 № 159 (с учетом внесенных изменений постановлениями КМУ от ...
11.07.2025
Что делать при обнаружении ошибок в данных после автоматической постановки на воинский учет
Автоматическая постановка на воинский учет экономит время военнообязанным, поскольку им не нужно стоять в очередях, собирать бумаги и проходить военно-врачебную комиссию. Больше по теме: По дороге на работу работника забрали в ТЦК: действия работодателя В Украине действует механизм, позволяющи...
11.07.2025
Выплата неприбыльной организацией матпомощи, пособия на лечение, предоставление займов: исключат ли за это из Реестра
Рассмотрим, является ли основанием для исключения неприбыльной организации из Реестра неприбыльных учреждений и организаций предоставление своим учредителям (участникам), членам такой организации, работникам материальной помощи или осуществление выплаты на нужды участников (лечение, предоставление з...
Лучшие материалы