Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Щодо необхідності складання акцизної накладної: роз’яснює ДФС

Редакція

06.12.2017 144 0 0

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.11.2017 р. N 2753/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Щодо необхідності складання акцизної накладної при відвантажені у рамках єдиного технологічного циклу та у межах однієї юридичної особи пального на умовах визначених п. 229.6 ст. 226 Кодексу

Відповідно до абзацу другого п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну, зокрема, на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу.

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, а також форма акцизної накладної, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 р. N 218 (із змінами і доповненнями) (далі - Порядок N 218).

Пунктом 4 розділу II Порядку N 218 визначені типи причин, коли акцизна накладна не надається отримувачу пального, які зазначаються у верхній лівій частині акцизної накладної. Серед передбачених типів є тип "2" - пальне відвантажується на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу.

Отже, при відвантажені речовин, що використовуються як компоненти вироблених в Україні моторних палив, які використовуються як сировина для хімічної промисловості, у рамках єдиного технологічного циклу та у межах однієї юридичної особи, на умовах встановлених п. 229.6 ст. 229 Кодексу, Товариство повинно складати акцизні накладні на кожну операцію з реалізації пального.

Відповідно до п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року N 158 "Про затвердження переліків підприємств, які отримують або ввозять на митну територію України речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості та річних обсягів квот на відвантаження або ввезення таких речовин" (зі змінами) квоти, встановлені цією постановою, поширюються, зокрема, на підприємства, які виробляють та передають у рамках єдиного технологічного циклу такі речовини у межах однієї юридичної особи.

Останнім абзацом п. 4 розділу II Порядку N 218 встановлено що акцизні накладні, які передбачають відвантаження пального на умовах, встановлених ст. 229 р. VI Кодексу, можуть бути виписані в межах ліміту квот, встановлених Кабінетом Міністрів України для отримувачів такого пального.

При цьому останнім абзацом п. 6 розділу II Порядку N 218, встановлено, що в акцизній накладній з типом причини "2" особа - отримувач пального зазначається відповідно до переліку підприємств, яким надано квоти на підакцизну продукцію, що ввозиться чи відвантажується відповідно до ст. 229 р. VI Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали