Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нюанси купівлі-продажу майна: навіщо укладати попередній договір, перш ніж підписати основний

15.03.2024 23 0 0

Одним зі способів юридичного врегулювання відносин на ринку нерухомості є підписання договору купівлі-продажу. Ця правова форма засвідчення волі сторін може складатися з двох окремих документів: основного та попереднього.

Частіше покупець і продавець обмежуються основним договором, проте Цивільним кодексом передбачена можливість укладення попереднього. Його суть полягає в наданні певних гарантій щодо посвідчення основного правочину найближчим часом.

Особливу користь від попередньої домовленості можна отримати, якщо у сторін або у когось одного відсутні всі необхідні документи для укладання основного договору (наприклад при купівлі-продажу нерухомого майна, яке перебуває на етапі будівництва). Всі його істотні умови, що не встановлені попереднім договором, погоджуються в порядку, визначеному  сторонами у попередньому договорі, якщо такий порядок не встановлений актами цивільного законодавства. Попередній договір, так само як і основний,  можна посвідчувати у нотаріуса, а якщо предметом угоди є нерухомість, то ця процедура отримує обов’язковий характер.

До речі, минулого року державні та приватні нотаріуси на теренах Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції зареєстрували понад 97 тисяч договорів з відчуження нерухомого майна, зокрема на Полтавщині – більше як 28 тисяч, на Харківщині – понад 27 тисяч, на Сумщині – 21 тисяча, на Чернігівщині – понад 17 тисяч та майже 3 тисяч угод посвідчили нотаріуси на Донеччині.

Східне міжрегіональне управління Мін’юсту

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали