Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи потрібні посадові інструкції держслужбовців у системі правосуддя

Відповідно до ст. 5 Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889) особливості правового регулювання держслужби в системі правосуддя визначаються законодавством про судоустрій і статус суддів.

Статтею 150 Закону від 02.06.16 р. № 1402-VІІІ «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що призначення на посади держслужбовців, працівників, які виконують функції з обслуговування, оплата праці та соціальні гарантії працівників апаратів місцевих, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, апарату Верховного Суду, секретаріатів Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Державної судової адміністрації регулюються нормами законодавства про держслужбу з урахуванням особливостей, указаних у Законі № 889.

У ст. 8 Закону № 889 визначено основні обов’язки держслужбовця та передбачено, що держслужбовці виконують також інші обов’язки, визначені в положеннях про структурні підрозділи держорганів та посадових інструкціях, затверджених керівниками держслужби в цих органах, та контракті про проходження держслужби (у разі укладення).

Відповідно до ст. 31 Закону № 889 служба управління персоналом у день призначення особи на посаду державної служби організовує складення присяги державного службовця особою, яка вперше призначена на посаду держслужби, а також ознайомлює держслужбовця під підпис із правилами внутрішнього службового розпорядку та посадовою інструкцією.

Пунктами 1–4 розд. I Порядку розроблення посадових інструкцій державних службовців категорій «Б» та «В», затвердженого наказом Нацдержслужби від 11.09.19 р. № 172-19 (далі – Порядок № 172-19), передбачено, що цей Порядок визначає процедуру розроблення, затвердження та внесення змін до посадових інструкцій держслужбовців категорій «Б» та «В» (далі – посадова інструкція).

Розроблення посадових інструкцій регулюється Порядком № 172-19 з урахуванням особливостей держслужби в окремих держорганах, якщо інше не передбачено законом.

Посадова інструкція – це документ, що містить інформацію про посаду держслужби, мету посади, визначає основні посадові обов’язки, права держслужбовця, перелік суб’єктів зовнішньої службової комунікації, вимоги до компетентності та умови служби на відповідній посаді.

Посадові обов’язки – це перелік дій, що виконуються за посадою держслужби для реалізації завдань і функцій, покладених на структурний підрозділ чи держорган у цілому.

Посадова інструкція розробляється для кожної посади держслужби категорій «Б» та «В» у штатному розписі держоргану з урахуванням завдань і функцій держоргану та/або структурного підрозділу у складі його апарату (секретаріату).

Ураховуючи викладене, посадова інструкція держслужбовця розробляється на посаду, яка визначена структурою і штатним розписом держоргану, зокрема для держслужбовців судів, які обіймають посади державної служби категорії «Б» та «В».

Роз’яснення Нацдержслужби від 22.07.20 р. № 102-р/з.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Контроль за роботою водіїв повинен здійснюватися незалежно від протяжності маршрутів та інших обставин
Відповідальність настає за невикористання картки водія та невиконання водієм обов'язку з роздрукування інформації на паперовому носії про режим роботи та відпочинок водія, або про недотримання водієм режиму праці та відпочинку. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щ...
16.05.2025
Як заповнити форму № 20-ОПП, якщо об’єкт оподаткування не має назви вулиці та номеру будинку
Для заповнення форми № 20-ОПП першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування, зокрема, щодо його місцезнаходження (адреси), є правовстановлювальні документи, які є актуальними на дату її подання. Більше за темою: Форма № 20-ОПП: правила подання та заповнення Яка інформація зазначається у...
16.05.2025
Оприлюднено судову практику щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік
Зроблено аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Східний апеляційний господарський суд здійснив аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Зокрема, проаналізовано судову статистику, ...
Кращі матеріали