Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи потрібні посадові інструкції держслужбовців у системі правосуддя

Відповідно до ст. 5 Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889) особливості правового регулювання держслужби в системі правосуддя визначаються законодавством про судоустрій і статус суддів.

Статтею 150 Закону від 02.06.16 р. № 1402-VІІІ «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що призначення на посади держслужбовців, працівників, які виконують функції з обслуговування, оплата праці та соціальні гарантії працівників апаратів місцевих, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, апарату Верховного Суду, секретаріатів Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Державної судової адміністрації регулюються нормами законодавства про держслужбу з урахуванням особливостей, указаних у Законі № 889.

У ст. 8 Закону № 889 визначено основні обов’язки держслужбовця та передбачено, що держслужбовці виконують також інші обов’язки, визначені в положеннях про структурні підрозділи держорганів та посадових інструкціях, затверджених керівниками держслужби в цих органах, та контракті про проходження держслужби (у разі укладення).

Відповідно до ст. 31 Закону № 889 служба управління персоналом у день призначення особи на посаду державної служби організовує складення присяги державного службовця особою, яка вперше призначена на посаду держслужби, а також ознайомлює держслужбовця під підпис із правилами внутрішнього службового розпорядку та посадовою інструкцією.

Пунктами 1–4 розд. I Порядку розроблення посадових інструкцій державних службовців категорій «Б» та «В», затвердженого наказом Нацдержслужби від 11.09.19 р. № 172-19 (далі – Порядок № 172-19), передбачено, що цей Порядок визначає процедуру розроблення, затвердження та внесення змін до посадових інструкцій держслужбовців категорій «Б» та «В» (далі – посадова інструкція).

Розроблення посадових інструкцій регулюється Порядком № 172-19 з урахуванням особливостей держслужби в окремих держорганах, якщо інше не передбачено законом.

Посадова інструкція – це документ, що містить інформацію про посаду держслужби, мету посади, визначає основні посадові обов’язки, права держслужбовця, перелік суб’єктів зовнішньої службової комунікації, вимоги до компетентності та умови служби на відповідній посаді.

Посадові обов’язки – це перелік дій, що виконуються за посадою держслужби для реалізації завдань і функцій, покладених на структурний підрозділ чи держорган у цілому.

Посадова інструкція розробляється для кожної посади держслужби категорій «Б» та «В» у штатному розписі держоргану з урахуванням завдань і функцій держоргану та/або структурного підрозділу у складі його апарату (секретаріату).

Ураховуючи викладене, посадова інструкція держслужбовця розробляється на посаду, яка визначена структурою і штатним розписом держоргану, зокрема для держслужбовців судів, які обіймають посади державної служби категорії «Б» та «В».

Роз’яснення Нацдержслужби від 22.07.20 р. № 102-р/з.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
23.07.2025
Особливості переведення працівника під час простою
Більше за темою: Пропозиція щодо тимчасового переведення на іншу роботу на період простою Доповідна записка начальника відділу кадрів про тимчасове переведення працівника на іншу роботу на період простою Заява про згоду на тимчасове переведення на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, на...
23.07.2025
Перенесення щорічної відпустки
Щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена в разі хвороби працівника, засвідченої у встановленому порядку, тобто за наявності листка непрацездатності. Більше за темою: Заміна відпустки грошовою компенсацією: коли та як це можна зробити Виїзд заброньованих працівників за к...
23.07.2025
Коли можуть відмовити в оплаті лікарняного
Головне управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області інформує про причини відмови застрахованій особі в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Більше за темою: Лікарняний у відпустці: як оплачувати? Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток Оплата ...
Кращі матеріали