Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи потрібно доплачувати акциз за невикористані до кінця року марки

19.12.2018

Закуплені до 01.07.2018 р. марки для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва ТВ ЗФ (тютюнові вироби з фільтром) для маркування сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями, та сигарили (тонкі сигари) з вмістом тютюну можуть застосовуватися виключно для маркування сигарет з фільтром і відповідно, з яких мала бути сплачена сума акцизного податку за іншими відмінними (більшими) ставками податку - 773,20 грн за 1 000 шт, замість 726,15 грн за 1 кг (нетто).


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.12.2018 р. №5146/6/99-99-12-01-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо наявності у Товариства зобов'язання здійснити доплату акцизного податку до кінця 2018 бюджетного року за невикористані до кінця бюджетного 2018 року марки акцизного податку та відповідно до положень статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює діяльність з виробництва тютюнових виробів та до 01 липня 2018 року придбало марки акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва ТВ ЗФ для маркування сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну.

Товариством здійснено сплату сум акцизного податку з урахуванням ставок податку на тютюнові вироби, діючих відповідно до норм Кодексу, протягом п'ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку в повному обсязі.

Станом на 01.07.2018 року на підприємстві був наявний залишок невикористаних марок акцизного податку ТВ ЗФ, які придбавались для маркування сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну.

Згідно абзацу другого підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 Кодексу суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов'язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм цього Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п'ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації. Якщо зазначений строк припадає на день наступного бюджетного року, сума акцизного податку сплачується виробникам тютюнових виробів до закінчення бюджетного року, в якому отримані марки.

Ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну встановлено пп. 215.3.2. пунктом 215.3 ст. 215 Кодексу, зокрема на:

  • сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну - специфічна ставка у розмірі 726,15 гривень за 1 кілограм (нетто);
  • сигарети з фільтром - специфічна ставка у розмірі 577,98 грн за 1000 штук, адвалорна ставка 12 відсотків та мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів 773,20 гривень за 1000 штук.

З 01.07.2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 року №257 «Деякі питання маркування тютюнових виробів» запроваджено марки акцизного податку нового зразка для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва (крім сигарет з фільтром та без фільтра, цигарок).

Відповідно до абзацу четвертого пункту четвертого статті 11 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», із змінами та доповненнями, у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Отже, закуплені до 01.07.2018 року марки для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва ТВ ЗФ (тютюнові вироби з фільтром) для маркування сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну можуть застосовуватися виключно для маркування сигарет з фільтром і відповідно, з яких мала бути сплачена сума акцизного податку за іншими відмінними (більшими) ставками податку -773,20 гривень за 1000 штук, замість 726,15 гривень за 1 кілограм (нетто).

Враховуючи вимоги Кодексу, у разі наявності у Товариства в залишку станом на 01.07.2018 року марок для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва ТВ ЗФ (тютюнові вироби з фільтром), при придбанні яких не сплачено мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку, у Товариства виникає обов'язок здійснити таку сплату акцизного податку до бюджету протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку, а якщо термін минув - на день подання податкової декларації, тобто не пізніше 20 липня 2018 року.

Крім того, відповідно до пункту 29 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. №1251 передбачено випадки повернення марки, що не пошкоджено, приймаються їх продавцем. Покупець марок подає заяву про повернення сплаченої суми акцизного податку, або зарахування її в рахунок майбутніх платежів. При цьому сплачена сума акцизного податку відповідно до висновку продавця відшкодовується покупцю марок або за його бажанням зараховується в рахунок майбутніх платежів з розрахунку кількості фактично повернутих марок.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Чи можна звільнити працівника за аморальні дії
Коли можливе звільнення працівника за вчинення аморального проступку? Більше за темою: Звільнення працівника у зв’язку з втратою довіри та за аморальний проступок За вказаною підставою можуть бути звільнені учасники освітнього процесу, зазначені в ст. 52 Закону від 05.09.2017 № 2145-VIII &laq...
15.07.2025
Чи звільняються самозайняті мобілізовані особи від сплати військового збору в складі податкової звітності з єдиного податку
Так, звільняються фізособи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під...
15.07.2025
Чи може ТТН підтвердити товарний облік чи походження товару
ТТН може підтверджувати факт транспортування, але не саму покупку чи її вартість, а також витрати на придбання. ТТН не включено до переліку документів, що підтверджують походження товару. Більше за темою: Чи можна підписати е-ТТН пізніше дня завершення перевезення? Вага (маса) вантажу та транспорт...
Кращі матеріали