Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Нужно ли доплачивать акциз за неиспользованные до конца года марки

19.12.2018

Закупленные до 01.07.2018 г. марки для маркировки табачных изделий отечественного производства ТВ ЗФ (табачные изделия с фильтром) для маркировки сигар, включая сигары с отрезными концами, и сигариллы (тонкие сигары) с содержанием табака могут применяться исключительно для маркировки сигарет с фильтром и соответственно, из которых должна была быть уплачена сумма акцизного налога по другим отличными (большими) ставкам налога -773,20 грн за 1000 шт, вместо 726,15 грн за 1 кг (нетто).


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.12.2018 р. №5146/6/99-99-12-01-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо наявності у Товариства зобов'язання здійснити доплату акцизного податку до кінця 2018 бюджетного року за невикористані до кінця бюджетного 2018 року марки акцизного податку та відповідно до положень статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює діяльність з виробництва тютюнових виробів та до 01 липня 2018 року придбало марки акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва ТВ ЗФ для маркування сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну.

Товариством здійснено сплату сум акцизного податку з урахуванням ставок податку на тютюнові вироби, діючих відповідно до норм Кодексу, протягом п'ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку в повному обсязі.

Станом на 01.07.2018 року на підприємстві був наявний залишок невикористаних марок акцизного податку ТВ ЗФ, які придбавались для маркування сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну.

Згідно абзацу другого підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 Кодексу суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов'язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм цього Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п'ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації. Якщо зазначений строк припадає на день наступного бюджетного року, сума акцизного податку сплачується виробникам тютюнових виробів до закінчення бюджетного року, в якому отримані марки.

Ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну встановлено пп. 215.3.2. пунктом 215.3 ст. 215 Кодексу, зокрема на:

  • сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну - специфічна ставка у розмірі 726,15 гривень за 1 кілограм (нетто);
  • сигарети з фільтром - специфічна ставка у розмірі 577,98 грн за 1000 штук, адвалорна ставка 12 відсотків та мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів 773,20 гривень за 1000 штук.

З 01.07.2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 року №257 «Деякі питання маркування тютюнових виробів» запроваджено марки акцизного податку нового зразка для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва (крім сигарет з фільтром та без фільтра, цигарок).

Відповідно до абзацу четвертого пункту четвертого статті 11 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», із змінами та доповненнями, у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Отже, закуплені до 01.07.2018 року марки для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва ТВ ЗФ (тютюнові вироби з фільтром) для маркування сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну можуть застосовуватися виключно для маркування сигарет з фільтром і відповідно, з яких мала бути сплачена сума акцизного податку за іншими відмінними (більшими) ставками податку -773,20 гривень за 1000 штук, замість 726,15 гривень за 1 кілограм (нетто).

Враховуючи вимоги Кодексу, у разі наявності у Товариства в залишку станом на 01.07.2018 року марок для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва ТВ ЗФ (тютюнові вироби з фільтром), при придбанні яких не сплачено мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку, у Товариства виникає обов'язок здійснити таку сплату акцизного податку до бюджету протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку, а якщо термін минув - на день подання податкової декларації, тобто не пізніше 20 липня 2018 року.

Крім того, відповідно до пункту 29 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. №1251 передбачено випадки повернення марки, що не пошкоджено, приймаються їх продавцем. Покупець марок подає заяву про повернення сплаченої суми акцизного податку, або зарахування її в рахунок майбутніх платежів. При цьому сплачена сума акцизного податку відповідно до висновку продавця відшкодовується покупцю марок або за його бажанням зараховується в рахунок майбутніх платежів з розрахунку кількості фактично повернутих марок.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
15.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели С 5 июля в Украине возобновляется обязательное представление статистической отчетности Будет ли 15 июля выходным днем Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 28.05.2025) ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплате...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
Новое
15.07.2025
Можно ли уволить работника за безнравственные действия
Когда возможно увольнение работника за совершение аморального проступка? Больше по теме: Увольнение работника в связи с утратой доверия и за аморальный проступок По указанному основанию могут быть уволены участники образовательного процесса, указанные в ст. 52 Закона от 05.09.2017 № 2145-VIII &laqu...
15.07.2025
Освобождаются ли самозанятые мобилизованные лица от уплаты военного сбора в составе налоговой отчетности по единому налогу
Да, освобождаются физлица-предприниматели и лица, осуществляющие независимую профессиональную деятельность, которые имели или не имели наемных работников, призванные на военную службу во время мобилизации или привлеченные к исполнению обязанностей по мобилизации по должностям, предусмотренным штатам...
15.07.2025
Может ли ТТН подтвердить товарный учет или происхождение товара
ТТН может подтверждать факт транспортировки, но не саму покупку или ее стоимость, а также расходы на приобретение. ТТН не включена в перечень документов, подтверждающих происхождение товара. Больше по теме: Можно ли подписать э-ТТН позже дня завершения перевозки? Вес (масса) груза и транспортного ...
Лучшие материалы