Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нові зміни в порядку зупинки реєстрації ПН

27.05.2019 781 0 0

Кабмін, як і прогнозувалося, постановою від 24 квітня 2019 р № 391 затвердив запропоновані ДФС зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ №117 від 21.02.18 р

Постанова № 391 опубліковано 11.05.2019 р в «Урядовому кур'єрі» №87 і, відповідно, з цієї дати вступило в силу.

Кабмін в обгрунтування прийнятого рішення вказує, що ознаки, у разі відповідності яким реєстрація податкових накладних не зупиняється (простіше кажучи, «критерії відсікання»), штучно використовуються недобросовісними платниками податків. Тому з метою попередження штучного формування податкового кредиту постановою скориговані відповідні ознаки. Причому, на думку Кабміну, ці зміни не створять додаткового тиску на сумлінний бізнес.

Зміни наступні:

1. Критерій загального обсягу поставки за поточний місяць, який дозволяє реєструвати без проблем ПН/РК (500 тис. Гривень без ПДВ), тепер діє з новим умовою - сума ПДВ, сплачена в попередньому місяці, повинна становити не менше 20 тис. гривень (ПДВ , сплачений на митниці не враховується). Інші умови - а саме - поставка на одного покупця - платника ПДВ в сумі не більше 50 тис. гривень (обсяг поставки без ПДВ); і керівник - посадова особа такого платника податків є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж в трьох (включно) платників податків - також продовжують діяти.

Тобто, платник податків, який сплачує ПДВ до бюджету менше 20 тис. грн на місяць, на думку Кабміну, не відноситься до «сумлінному бізнесу», а значить «додатковий тиск» на нього цілком виправдано.

Безумовно невідповідність операції і/або платника податків «критеріям відсікання» не приводить до автоматичної зупинки реєстрації ПН/РК. Далі йде аналіз ризикованості платника податків і, якщо за результатами моніторингу платник податків вважається ризикованим, реєстрація його ПН/РК зупиняється.

Наприклад, згідно критеріїв ризикованості платника податків до ризикованих відносяться ті, у яких з дати реєстрації платником ПДВ пройшло менше 3 місяців (критерій 1.6). І якщо раніше можна було хоча б працювати перші місяці з невеликими оборотами, то тепер такий варіант підійде далеко не всім - сплачувати зі 100 тис. грн податкових зобов'язань 20 тис. грн до бюджету якось забагато, а для першого періоду діяльності (з дати реєстрації до закінчення наступного місяця) взагалі нікому.

Після аналізу ризикованості платника податків, слід моніторинг ризикованості операції. Якщо за результатами моніторингу ПН/РК відповідають критеріям ризикованості здійснення операції, крім ПН/РК, складених платником податків, що має позитивну податкову історію, реєстрація таких ПН/РК зупиняються.

Тому блокуватися будуть, звичайно ж, не всі ПН/РК - у багатьох не буде спостерігатися відповідність критерієм ризикованості платника податків, у когось не буде спостерігатися відповідність критерієм ризикованості операції, кого-то врятує позитивна податкова історія. Але, ймовірність того ПН/РК будуть заблоковані тепер в рази вище.

2. Критерій податкового навантаження (показники D і P мають розміри: D> 0,05, Р <Рм х 1,4) отримав наступну додаткову умову: загальна сума ПДВ, сплаченого за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складена ПН/РК, становить більше 400 тис. гривень (крім суми ПДВ, сплаченого на митниці).

Як бачимо, з урахуванням коментованих змін Порядок зупинки реєстрації ПН/РК в ЄРПН тепер вже не інструмент «попередження штучного формування податкового кредиту», а засіб збільшення надходжень до бюджету. Встановлені вимоги за податковим навантаженням не менше 5% і сплаті ПДВ до бюджету не менше 400 тис. грн, наочне тому підтвердження.

Відзначимо ще, що в невигідних умовах, м'яко кажучи, виявляться всі відшкодуванців по ПДВ, у яких сплата ПДВ до бюджету взагалі не буде спостерігатися. Звичайно ж, якщо заблокують ПН/РК за експортною операцією з нульовою ставкою ПДВ - це не так проблематично, оскільки навіть якщо її не розблоковувати і в результаті не зареєструвати, штраф за межі не реєстрацію причепити ні до чого. Але ж є і ПН/РК за внутрішніми операціями, зі ставкою ПДВ 20%.

Крім цього, податківці можуть використовувати невідповідність даних податкових декларацій з даними ЄРПН (в якому ПН/РК по факту не зареєстровані), як підстава для позапланових перевірок. Тому легко можуть повернутися часи, коли подача декларації з заявленим до відшкодування ПДВ автоматично приводила до позапланової перевірки.

facebook.com/groups/shpargalka

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали