Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Новітні моделі РРО на АЗС: що потрібно знати

19.10.2018


Якщо суб’єкт господарювання виявив заінтересованість щодо участі у експериментальному проекті та придбав новітню модель комплексу, що включена до Держреєстру РРО, він може застосовувати її для реєстрації розрахункових операцій з урахуванням сфери застосування, визначеної Держреєстром РРО. Можливість видачі електронних чеків визначається технологією, що пропонується виробниками новітніх моделей РРО.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.10.2018 р. № 4407/6/99-99-08-01-03-15/ІПК

Про використання новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо використання новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів для застосування на АЗС та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє таке.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон).

Відповідно до пункту 3 статті 3 розділу II Закону суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (далі - Держреєстр РРО), з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Чинний Держреєстр РРО затверджено наказом Державної фіскальної служби України від 06.06.2018 р. № 362.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року № 472 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій» (далі - постанова № 472), Міністерством фінансів України з 01.07.2018 року розпочато експериментальний проект.

Пунктом 3 Порядку реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, затвердженого постановою № 472 (далі - Порядок), встановлено, що учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі - новітня модель комплексу), зокрема удосконалених комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті.

Вимоги щодо новітніх моделей комплексів на період експериментального проекту встановлені пунктом 7 Порядку.

Координацію дій щодо реалізації експериментального проекту згідно з пунктом 8 Порядку забезпечує Мінфін, який затверджує на підставі пропозицій Міжвідомчої робочої групи, що створена відповідно до пункту 4 Порядку, перелік новітніх моделей комплексів, які беруть участь у експериментальному проекті.

Реєстрація новітніх моделей комплексів у Держреєстрі РРО здійснюється до 1 квітня 2019 року.

Користувачами новітніх моделей комплексів згідно з пунктом 10 Порядку є суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону та/або які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті та придбали новітню модель комплексу.

Пунктом 11 Порядку визначено, зокрема порядок застосування та відповідальність користувачів новітніх моделей комплексів.

Враховуючи викладене, якщо суб’єкт господарювання виявив заінтересованість щодо участі у експериментальному проекті та придбав новітню модель комплексу, що включена до Держреєстру РРО, він може застосовувати її для реєстрації розрахункових операцій з урахуванням сфери застосування, визначеної Держреєстром РРО.

Можливість видачі електронних чеків визначається технологією, що пропонується виробниками новітніх моделей РРО.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
14.05.2025
За рішеннями ОМС встановлять додатковий нагляд
Питання запровадження такого нагляду і забезпечення законності рішень ОМС та функцій МДА потребувало вирішення вже багато років. За законністю рішень місцевої влади в Україні буде передбачений нагляд. Парламент підтримав у першому читанні відповідний законопроєкт № 13150. Цей крок є частиною децентр...
14.05.2025
Де можна зберігати пальне для заправки електрогенераторної установки
З метою визначення поняття «об’єкт», на якому може зберігатися пальне, що використовується для заправлення електрогенераторної установки, СГ необхідно керуватися інформацією, зазначеною у формі № 20-ОПП, про місце розташування відповідного устаткування. Як для цілей зберігання паль...
14.05.2025
Затверджено порядок функціонування Державного аграрного реєстру
Серед основних нововведень – затвердження порядку ведення Державного реєстру виробників сільськогосподарської продукції. Кабмін ухвалив постанову «Деякі питання функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Державний аграрний реєстр». Це важливий крок у цифровізації агр...
Кращі матеріали