Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Новітні моделі РРО на АЗС: що потрібно знати

19.10.2018 289 0 0



Якщо суб’єкт господарювання виявив заінтересованість щодо участі у експериментальному проекті та придбав новітню модель комплексу, що включена до Держреєстру РРО, він може застосовувати її для реєстрації розрахункових операцій з урахуванням сфери застосування, визначеної Держреєстром РРО. Можливість видачі електронних чеків визначається технологією, що пропонується виробниками новітніх моделей РРО.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.10.2018 р. № 4407/6/99-99-08-01-03-15/ІПК

Про використання новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо використання новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів для застосування на АЗС та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє таке.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон).

Відповідно до пункту 3 статті 3 розділу II Закону суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (далі - Держреєстр РРО), з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Чинний Держреєстр РРО затверджено наказом Державної фіскальної служби України від 06.06.2018 р. № 362.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року № 472 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій» (далі - постанова № 472), Міністерством фінансів України з 01.07.2018 року розпочато експериментальний проект.

Пунктом 3 Порядку реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, затвердженого постановою № 472 (далі - Порядок), встановлено, що учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі - новітня модель комплексу), зокрема удосконалених комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті.

Вимоги щодо новітніх моделей комплексів на період експериментального проекту встановлені пунктом 7 Порядку.

Координацію дій щодо реалізації експериментального проекту згідно з пунктом 8 Порядку забезпечує Мінфін, який затверджує на підставі пропозицій Міжвідомчої робочої групи, що створена відповідно до пункту 4 Порядку, перелік новітніх моделей комплексів, які беруть участь у експериментальному проекті.

Реєстрація новітніх моделей комплексів у Держреєстрі РРО здійснюється до 1 квітня 2019 року.

Користувачами новітніх моделей комплексів згідно з пунктом 10 Порядку є суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону та/або які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті та придбали новітню модель комплексу.

Пунктом 11 Порядку визначено, зокрема порядок застосування та відповідальність користувачів новітніх моделей комплексів.

Враховуючи викладене, якщо суб’єкт господарювання виявив заінтересованість щодо участі у експериментальному проекті та придбав новітню модель комплексу, що включена до Держреєстру РРО, він може застосовувати її для реєстрації розрахункових операцій з урахуванням сфери застосування, визначеної Держреєстром РРО.

Можливість видачі електронних чеків визначається технологією, що пропонується виробниками новітніх моделей РРО.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали