Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ПДФО при виготовленні ювелірного виробу

Згідно з п. 2.6 Інструкції щодо надання послуг з ремонту та виготовлення ювелірних виробів та інших виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженою наказом Українського союзу об'єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення від 27.08.2000 року № 20, при прийманні замовлення на виготовлення нового ювелірного виробу в договорі (квитанції) зазначається:

  • найменування зразка виробу або виконується ескіз (зарисовка) та його опис;
  • матеріал виробу, його проба, спосіб декоративного оздоблення та загальні втрати (безповоротні втрати і зворотні відходи).

Разом з цим виконавець може проводити обмін лому дорогоцінних матеріалів на заздалегідь виготовлені ювелірні вироби (п. 2.2 Інструкції).

Відповідно до ст. 715 Цивільного кодексу України за договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.

Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.

Право власності на обмінювані товари переходить до сторін одночасно після виконання зобов’язань щодо передання майна обома сторонами, якщо інше не встановлено договором або законом.

Крім того, до договору міни застосовуються, зокрема, загальні положення про купівлю-продаж (ст. 716 ЦКУ).

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (ПКУ), відповідно до п.п. 164.2.18 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт дорогоцінних металів, крім доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.

Тож дана операція може слугувати об’єктом оподатковуватися податком з доходів фізичних осіб.

Враховуючи викладене, при вирішені питання щодо виникнення об’єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб у разі виготовлення ювелірного виробу зі зданого брухту дорогоцінних металів, необхідне у кожному випадку детальне вивчення документів (матеріалів), зокрема, договору про замовлення виробу, квитанції тощо.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві


Джерело: http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storink...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали