Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податковий облік (взяття на облік) Договорів про спільну діяльність

Редакція

27.12.2017 915 0 0

ДФС у листі від 20.12.2017 р. N 3052/Б/99-99-08-02-01-14/ІПК нагадала, що особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи, має зареєструватися платником ПДВ як окрема особа в межах такої діяльності лише у разі, якщо за договором про спільну діяльність здійснюється діяльність з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, та загальна сума від здійснення операцій (пов’язаних з виконанням договору про спільну діяльність) з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

Для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності.

При розгляді запиту встановлено, що предметом договору про спільну діяльність є будівництво торгового об’єкта. Тобто йдеться про капітальне будівництво об’єкта виробничого призначення.

Для здійснення будівництва таких об’єктів, підготовки будівельних ділянок, робіт з обладнання будівель, робіт з завершення будівництва, прикладних та експериментальних досліджень і розробки таких робіт мають укладатися договори підряду: на капітальне будівництво (в тому числі субпідряду); на виконання проектних і досліджувальних робіт; на виконання геологічних, геодезичних та інших робіт, необхідних для капітального будівництва; інші договори.

Сторонами у капітальному будівництві є замовник та підрядник (генеральний підрядник). Договір підряду на капітальне будівництво може укладати замовник з одним підрядником або з двома і більше підрядниками.

Загальні положення щодо будівельного підряду визначені статтями 875 - 886 Цивільного кодексу України.

Отже здійснення будівництва торгового об’єкта має бути не предметом договору про спільну діяльність, а предметом договорів підряду.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали