Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкова накладна без акту виконаних робіт

16.07.2020 339 0 1

Роботи виконано, але замовник відмовився підписувати акт - коли виписувати податкову накладну/розрахунок коригування в такому випадку?

ПН складають на дату виникнення податкових зобов'язань.

Дата виникнення зобов'язань, в загальному випадку, визначається за «Правилом першої події». Якщо ж мова йде про будівельну організацію - може бути застосовано касовий метод.

Отже, у разі застосування підрядником касового методу - зобов'язання виникають на дату надходження коштів в рахунок оплати вартості таких робіт (у т. ч. якщо замовник відмовився від підпису акта виконаних робіт).

Якщо виконавець робіт за договором підряду (у т. ч. будівельного) застосовує загальні правила визначення дати виникнення податкових зобов'язань, то податкові зобов'язання за операцією з виконання підрядних будівельних робіт будуть визначатися на дату «першої події».

Знову ж таки, за загальним правилом акт, підписаний однією стороною, може бути визнаний судом недійсним лише у разі, якщо мотиви відмови другої сторони від підписання акта визнані судом обґрунтованими.

Отже, якщо виконавець, який не застосовує касовий метод податкового обліку, за операцією з виконання робіт за договором підряду (у т. ч. будівельного) на дату оформлення акта, в якому він зазначив про відмову у підписанні такого акта замовником, нарахував податкові зобов'язання та склав податкову накладну (за правилом «першої події»), то відкоригувати податкові зобов'язання, нараховані на підставі такої податкової накладної, можливо у разі визнання судом такого акта недійсним шляхом оформлення розрахунку коригування до неї та реєстрації його в ЄРПН покупцем (замовником).

ЗІР 101.16

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали