Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

На торгівлю пальним у тарі по 5 л потрібна ліцензія

04.09.2019 316 0 0


Оптова торгівля – це діяльність із придбання і відповідного перетворення товарів для наступної їх реалізації СГ роздрібної торгівлі та іншим СГ. Оптова торгівля пальним здійснюється СГ усіх форм власності за наявності ліцензії (ст. 15 Закону № 481).

Тож для здійснення оптової торгівлі пальним у розумінні Закону № 481 СГ повинен отримати відповідну ліцензію.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 24.07.2019 р. № 3424/8/18-28-40-03-28/ІПК

Головне управління ДФС у Сумській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянуло лист Товариства та у межах компетенції повідомляє наступне.

У запиті Товариство проінформувало, що планує проводити реалізацію пального, а саме керосину (код УКТ ЗЕД 2710 12 21 00) та нефрасу (код УКТ ЗЕД 2710 12 21 00) зі складу в споживчій тарі ємністю 5л суб’єктам господарювання, не являється виробником пального та відповідно до п. 15.1.212 Кодексу зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального.

З урахуванням вищевикладеного Товариство звертається з проханням надати інформацію:

1. Чи потрібно отримувати ліцензію на право оптової торгівлі пальним?

2. Чи потрібно реєструвати акцизний склад?

Щодо питання 1.

Статтею 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» зі змінами і доповненнями (далі - Закон № 481) визначено, що:

оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб’єктам господарювання.

Статтею 15 Закону № 481 визначено, що оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Суб’єкти господарювання за відсутності місць оптової торгівлі пальним отримують одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб’єкта господарювання.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п’ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, для здійснення діяльності з оптової торгівлі пальним у розумінні Закону № 481, суб’єкту господарювання необхідно отримати відповідну ліцензію.

Заява на отримання ліцензії на оптову торгівлю пальним подається до Державної фіскальної служби України.

Щодо питання 2.

Відповідно до п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, зі змінами та доповненнями, акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Водночас, п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що не є акцизним складом, зокрема приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Таким чином, при визначенні приміщення та/або території акцизним складом, необхідно враховувати такі критерії: загальну місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, обсяги отриманого протягом календарного року пального та напрями його використання.

Інформації наданої в запиті не достатньо для надання повної відповіді щодо необхідності реєструвати акцизний склад.

Відповідно до підпункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальних характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали