Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи можна зареєструвати ПН, складену під час попередньої ПДВ-реєстрації?

19.06.2019 180 0 0

Повторна реєстрація платником ПДВ (після анулювання попередньої реєстрації) не дає права подавати ПДВ-звітність та реєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування за період попередньої ПДВ-реєстрації.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.06.2019 р. № 2682/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє.

Товариство у своєму листі повідомило, що у зв’язку з рейдерським захопленням з травня 2017 не провадило господарської діяльності, а у грудні 2018 йому анульовано реєстрацію платника ПДВ.

У березні 2019 Товариство повторно зареєструвалося платником ПДВ.

При цьому за період попередньої реєстрації платником ПДВ Товариство не подало податкову декларацію з ПДВ за квітень 2017 та не зареєструвало в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні з датою складання квітень 2017, а також не своєчасно сплатило єдиний податок.

У зв’язку з чим у Товариства виникли запитання щодо відповідальності за не подану податкову декларацію з ПДВ, за не зареєстровані в ЄРПН податкові накладні та за не своєчасну сплату єдиного податку.

Щодо відповідальності за неподання податкових декларацій з ПДВ та не реєстрацію в ЄРПН податкових накладних.

Відповідно до пункту 49.2 статті 49 Кодексу платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Зазначена норма застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подасть ся відповідно до пункту 49.2 статті 49 Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірах, визначених пунктом 120.1 статті 120 Кодексу.

Відповідальність за відсутність реєстрації протягом граничного строї у, передбаченого статтею 201 Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН визначено пунктом 120.2 статті 120-1 Кодексу.

При цьому пунктом 120-1.2 статті 120-1 Кодексу не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за відсутність реєстрації податкових накладних в ЄРПН, крім випадків зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу.

Пунктом 201.8 статті 201 Кодексу визначено, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 Кодексу.

Враховуючи те, що особа, яка реєструється платником ПДВ повторно (після анулювання попередньої реєстрації) відповідно до вимог Кодексу вважається новим платником податку, така особа не має право подавати податкову звітність з ПДВ та реєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування за період її попередньої реєстрації платником податку.

Якщо за результатом перевірки особи за період її попередньої реєстрації платником ПДВ контролюючим органом будуть виявлені факти відсутності поданої податкової звітності з ПДВ та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування за такий період, то до такої особи будуть застосовані штрафні санкції відповідно до норм Кодексу.

Щодо порушення правил сплати єдиного податку четвертої групи

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 статті 126 Кодексу) протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягуєтеся до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, визначених пунктом 126.1 статті 126 Кодексу.

Крім того, на суми сплаченого з порушенням законодавчо встановленого терміну узгодженого грошового зобов’язання з податків, зборів та інших платежів нараховується пеня.

Порядок нарахування пені визначений статтею 129 Кодексу.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали