Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи може ФОП-«єдинник» займатися управлінням підприємствами?

21.10.2019 2219 0 0

Фізичні особи - підприємці, які здійснюють діяльність з управління підприємствами, не можуть бути платниками єдиного податку.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 26.09.2019 р. № 418/6/99-00-04-07-03-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула звернення щодо здійснення діяльності фізичною особою - підприємцем на спрощеній системі оподаткування та з урахуванням фактичних обставин, викладених у запиті, повідомляє таке.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 Розділу ХІV ПКУ.

Згідно зі ст. 291 ПКУ спрощена система оподаткування, обліку та звітності - це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 ПКУ).    

Нормами п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено види діяльності, які не дають права суб'єктам господарювання (фізичним особам - підприємцям) бути платниками єдиного податку.

Відповідно до п.п. 7 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють діяльність з управління підприємствами.    

Отже, фізичні особи - підприємці, які здійснюють діяльність з управління підприємствами не можуть бути платниками єдиного податку.

Разом з тим, Державним комітетом статистики України наказом від 23.12.2011 № 396 затверджено Методичні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності, де визначено, що КВЕД 70.22 «Консультування з питань комерційної діяльності й керування» включає надання консультаційних послуг, управлінської та організаційної підтримки компаніям та іншим організаціям з питань керування, корпоративного стратегічного й оперативного планування, визначення напрямів розвитку бізнесу, управління змінами, зниження собівартості та інших фінансових питань, маркетингових цілей і політики, кадрової політики, стратегії виплат компенсацій і пенсій, планування виробництва та контролю.   

Надання комерційних послуг може включати консультування, управлінський організаційну підтримку компаній і громадських організацій відносно:

  • проектування методики бухгалтерського обліку та правил, програм ведення звітності, процедур контролю виконання кошторису;
  • консультування та підтримки компаній і громадських організацій у сфері планування, організаційних заходів, забезпечення.

Враховуючи викладене, для встановлення чи відноситься КВЕД 70.22 «Консультування з питань комерційної діяльності й керування» до діяльності з управління підприємствами, яка заборонена для платника єдиного податку другої групи згідно з п.п. 7 п. 291.5 ст. 291 ПКУ, Ви можете звернутись до Держіавної служби статистики України.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультацій має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали