Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Матеріали для капремонту: способи закупівлі

Під час здійснення процедури закупівлі робіт (капітального ремонту) виникла потреба для виконання цих робіт закупити матеріали, вартість яких перевищила 200 тис. грн.

У публікації:

Міська рада замовляє своєму комунальному підприємству проведення капітального ремонту. Проте вартість матеріалів для ремонту перевищила 200 тис. грн. Чи потрібно замовнику у такому разi проводити процедуру закупівлі необхідних матеріалів? Якщо так, то у який спосіб краще провести таку процедуру закупівлі?

СИТУАЦІЯ

Міська рада замовляє своєму комунальному підприємству проведення капітального ремонту. Проте вартість матеріалів для ремонту перевищила 200 тис. грн. Чи потрібно замовнику у такому разi проводити процедуру закупівлі необхідних матеріалів? Якщо так, то у який спосіб краще провести таку процедуру закупівлі?

РІШЕННЯ

Відповідно до частини 2 статті 317 Господарського кодексу України (ГК) для здійснення робіт у капітальному будівництві можнаукладати договори підряду:

  • на капітальне будівництво (у т. ч. субпідряду);
  • на виконання проектних і досліджувальних робіт;
  • на виконання геологічних, геодезичних та інших робіт, необхідних для капітального будівництва;
  • інші договори.

Загальні умови договорів підряду визначають відповідно до положень Цивільного кодексу України (ЦК) про договір підряду, якщо інше не передбачено ГК.

Як передбачено частиною 3 статті 317 ГК, господарські відносини у сфері матеріально-технічного забезпечення капітального будівництва регулюють відповідні договори підряду, якщо інше не передбачено законодавством або договором сторін. За згодою сторін будівельні поставки можуть здійснюватися на основі договорів поставки.

Забезпечення будівництва матеріалами, технологічним, енергетичним, електротехнічним та іншим устаткуванням покладається на підрядника, якщо інше не передбачено законодавством або договором (ч. 3 ст. 318 ГК).

До того ж із зазначеним положенням ГК кореспондує норма частини 1 статті 839 ЦК, згідно з якою підрядник зобов’язаний виконати роботу, визначену договором підрядузі свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором.

Водночас постанова КМУ від 01.08.2005 № 668 затверджує Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві (далі — Загальні умови).

Так, згідно з пунктом 56 Загальних умов сторона, яка за договором підряду забезпечує роботи матеріальними ресурсами, відповідає за їх якість і відповідність вимогам, установленим нормативними документами та проектною документацією. Договором підряду можна передбачити узгодження з іншою стороною питання щодо вибору продавців (постачальників) матеріальних ресурсів.

Відповідно до пункту 57 Загальних умов, у разі коли зобов’язання щодо забезпечення робіт матеріальними ресурсами покладено на замовника, підрядник зобов’язаний вжити заходів до їх збереження.

З огляду на зазначене, у договорі підряду сторони визначають, на кого саме (підрядника чи замовника) покладається забезпечення будівництва матеріалами.

Отже, міська рада під час здійснення закупівлі робіт із капітального ремонту вартість матеріалів може включити до кошторису на роботи. Тобто підряднику потрібно буде самому здійснити закупівлю матеріалів.

У разі якщо підрядник (комунальне підприємство) є замовником у розумінні норм Закону про закупівлі та з огляду на те, що вартість матеріалів перевищує 200 тис. грн., а отже, перевищує вартісні межі застосування цього Закону, то підрядник має здійснити закупівлю матеріалів за однією з процедур, встановлених Законом про закупівлі.

Водночас замовник (міська рада) може закупити окремо матеріали для виконання робіт із капітального ремонту із застосуванням Закону про закупівлі і передати закуплені матеріали підряднику для виконання робіт на об’єкті.

 

Джерело: http://golovbukh.ua/mcfr-portal/our_p...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Мінагрополітики здійснює моніторинг відповідності критично важливих підприємств Критеріям
Мінагрополітики наголошує на неухильному дотриманні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів протягом діяльності підприємств з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.  Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників агропромислового се...
09.05.2025
Скільки отримає пенсіонер у разі благодійної пожертви від юрособи
Якщо благодійна пожертва адресна, 70 % суми виплачується пенсіонеру, 30 % суми спрямовується до бюджету ПФУ та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій. Більше за темою: Договір пожертви До фінансування пенсійних виплат на благодійній основі може долучитися будь-яка юридична або...
09.05.2025
Інструктаж з охорони праці у разі надомної або дистанційної роботи
Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи В організації працює три особи (начальник та 2 головних спеціаліста). Наразі стало питання щодо проходження навчання з ОП: чи повинен проходити начальник організації чи спеціаліст, який займається розробкою та реєстрацією інструкц...
Кращі матеріали