Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Матеріали для капремонту: способи закупівлі

Під час здійснення процедури закупівлі робіт (капітального ремонту) виникла потреба для виконання цих робіт закупити матеріали, вартість яких перевищила 200 тис. грн.

У публікації:

Міська рада замовляє своєму комунальному підприємству проведення капітального ремонту. Проте вартість матеріалів для ремонту перевищила 200 тис. грн. Чи потрібно замовнику у такому разi проводити процедуру закупівлі необхідних матеріалів? Якщо так, то у який спосіб краще провести таку процедуру закупівлі?

СИТУАЦІЯ

Міська рада замовляє своєму комунальному підприємству проведення капітального ремонту. Проте вартість матеріалів для ремонту перевищила 200 тис. грн. Чи потрібно замовнику у такому разi проводити процедуру закупівлі необхідних матеріалів? Якщо так, то у який спосіб краще провести таку процедуру закупівлі?

РІШЕННЯ

Відповідно до частини 2 статті 317 Господарського кодексу України (ГК) для здійснення робіт у капітальному будівництві можнаукладати договори підряду:

  • на капітальне будівництво (у т. ч. субпідряду);
  • на виконання проектних і досліджувальних робіт;
  • на виконання геологічних, геодезичних та інших робіт, необхідних для капітального будівництва;
  • інші договори.

Загальні умови договорів підряду визначають відповідно до положень Цивільного кодексу України (ЦК) про договір підряду, якщо інше не передбачено ГК.

Як передбачено частиною 3 статті 317 ГК, господарські відносини у сфері матеріально-технічного забезпечення капітального будівництва регулюють відповідні договори підряду, якщо інше не передбачено законодавством або договором сторін. За згодою сторін будівельні поставки можуть здійснюватися на основі договорів поставки.

Забезпечення будівництва матеріалами, технологічним, енергетичним, електротехнічним та іншим устаткуванням покладається на підрядника, якщо інше не передбачено законодавством або договором (ч. 3 ст. 318 ГК).

До того ж із зазначеним положенням ГК кореспондує норма частини 1 статті 839 ЦК, згідно з якою підрядник зобов’язаний виконати роботу, визначену договором підрядузі свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором.

Водночас постанова КМУ від 01.08.2005 № 668 затверджує Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві (далі — Загальні умови).

Так, згідно з пунктом 56 Загальних умов сторона, яка за договором підряду забезпечує роботи матеріальними ресурсами, відповідає за їх якість і відповідність вимогам, установленим нормативними документами та проектною документацією. Договором підряду можна передбачити узгодження з іншою стороною питання щодо вибору продавців (постачальників) матеріальних ресурсів.

Відповідно до пункту 57 Загальних умов, у разі коли зобов’язання щодо забезпечення робіт матеріальними ресурсами покладено на замовника, підрядник зобов’язаний вжити заходів до їх збереження.

З огляду на зазначене, у договорі підряду сторони визначають, на кого саме (підрядника чи замовника) покладається забезпечення будівництва матеріалами.

Отже, міська рада під час здійснення закупівлі робіт із капітального ремонту вартість матеріалів може включити до кошторису на роботи. Тобто підряднику потрібно буде самому здійснити закупівлю матеріалів.

У разі якщо підрядник (комунальне підприємство) є замовником у розумінні норм Закону про закупівлі та з огляду на те, що вартість матеріалів перевищує 200 тис. грн., а отже, перевищує вартісні межі застосування цього Закону, то підрядник має здійснити закупівлю матеріалів за однією з процедур, встановлених Законом про закупівлі.

Водночас замовник (міська рада) може закупити окремо матеріали для виконання робіт із капітального ремонту із застосуванням Закону про закупівлі і передати закуплені матеріали підряднику для виконання робіт на об’єкті.

 

Джерело: http://golovbukh.ua/mcfr-portal/our_p...

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
01.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 16.06.2025) Денежная компенсация за неиспользованные ежегодные отпуска В Резерв+ появятся новые возможности получить автоматическую отсрочку Правительство утвердило изменения к...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
Новое
04.07.2025
Как правильно выплатить компенсацию за неиспользованный социальный отпуск работнице, которая находится на этапе приостановления трудовых отношений с 11.04.2022
В случае увольнения работника ему выплачивается денежная компенсация за все неиспользованные им дни ежегодного отпуска, а также дополнительного отпуска работникам, имеющим детей или совершеннолетнего ребенка – лицо с инвалидностью с детства подгруппы А I группы. Больше по теме: Увольнение раб...
04.07.2025
Имеет ли право на дополнительный отпуск совместитель – участник боевых действий
Работник, заключивший трудовой договор на работу по совместительству, находится в трудовых отношениях с предприятием (учреждением, организацией), физическим лицом и потому имеет право на отпуска в соответствии с законодательством о труде. Больше по теме: Больничные и декретные совместителям в 2025 ...
04.07.2025
Оплата работникам времени пребывания в укрытии во время воздушной тревоги
Время простоя не по вине работника оплачивается из расчета не ниже двух третей тарифной ставки установленного работнику разряда (оклада). На условиях, предусмотренных в трудовом договоре и/или в коллективном договоре, оплата за время простоя может осуществляться в большем размере. Больше по теме: В...
Лучшие материалы