Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Будь-яке ваше обґрунтування - невід'ємна частина декларації

08.02.2019 160 0 0

Якщо, на думку платника податків затверджена форма декларації з податку на прибуток збільшує або зменшує його податкові зобов'язання всупереч нормам ПКУ, такий платник податків має право подати додаток, складений в довільній формі, який буде вважатися невід'ємною частиною податкової декларації. Цей додаток подається з поясненням мотивів його подання. Додатки повинні бути пронумеровані і обгрунтовані.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.11.2018 р. № 4977/6/99-99-15-02-01-15/ІПК

Щодо отримання індивідуальної податкової консультації

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо отримання індивідуальної податкової консультації, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Платники податку на прибуток, які в звітному періоді здійснювали контрольовані операції, для проведення самостійного коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань, складають та подають Додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897 (у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 р. № 467) (далі - Декларація), який заповнюється відповідно до пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 розділу І Кодексу.

Одночасно відомості про контрольовані операції, за якими були проведені самостійні коригування (графи 1 - 12 Додатка ТЦ до Декларації), формуються згідно з Порядком складання Звіту про контрольовані операції, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 18 січня 2016 року № 8, про що зазначено у примітці «2» Додатка ТЦ до Декларації.

Для платників податків, які відповідно до п. 49.3 ст. 49 розділу II Кодексу обрали спосіб подання звітності засобами електронного зв’язку в електронній формі, на офіційному веб-порталі ДФС України ведеться та підтримується в актуальному стані рубрика "Електронна звітність".

З метою інформування платників та розробників програмного забезпечення для підготовки звітності в електронному вигляді нові розроблені (актуалізовані) електронні формати (електронні форми документів звітності у форматі PDF та схеми контролю XML-документів (XSD-файли)) розміщуються за посиланням Головна> Електронна звітність> Платникам податків про електронну звітність > Інформаційно-аналітичне забезпечення> Реєстр форм електронних документів.

Актуалізовані схеми контролю XML-документів для Додатка ТЦ до Декларації дозволяють внесення до таблиць 999999 рядків.

Разом з цим, згідно з п. 46.4 ст. 46 Кодексу якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам Кодексу з такого податку, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

При необхідності платник податків може подати разом із такою податковою декларацією доповнення до цієї декларації, складене в довільній формі, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Це доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.

Отже, якщо підприємство подає доповнення до Декларації, воно нумерує їх і вказує суть, зміст доповнення.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали