Ліцензія на оптову/роздрібну торгівлю пальним: хто видає та скільки коштує?
Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п’ять років органом виконавчої влади, уповноваженим КМУ.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі та зберігання пального видаються уповноваженими КМУ органами виконавчої влади за місцем торгівлі та за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.
Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
Статтею 15 Закону № 481 встановлена річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним у розмірі 5 000 грн за кожне таке місце, а за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним - 10 000 грн.
Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно. Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2 000 грн на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.
Річна плата за ліцензії на право зберігання пального встановлена у розмірі 780 грн.
Плата за ліцензії справляється органом, що видає ліцензії, у розмірах, встановлених Законом № 481, і зараховується до місцевих бюджетів.
Контроль за сплатою річної плати за ліцензії здійснюється органом виконавчої влади, уповноваженим КМУ видавати ліцензії на виробництво спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і пального, оптову торгівлю спиртом, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами і пальним, на зберігання пального. Для здійснення контролю суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) подає зазначеному органу копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.
Дія ліцензії призупиняється у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію ні підставі письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, на термін до сплати заборгованості (ст. 15 Закону № 481).
Дія ліцензії вважається призупиненою з моменту одержання суб’єктом господарювання (у тому числі іноземним суб’єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) відповідного письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, а її дія поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету.
Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі, серед іншого, у разі несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії.
Враховуючи вищевикладене, суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) здійснює сплату за ліцензії на оптову/роздрібну торгівлю пальним та зберігання пального щорічно за кожен наступний рік дії відповідної ліцензії та подає органу виконавчої влади, що видав ліцензію копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату у розмірах, встановлених ст. 15 Закону № 481 для відповідної ліцензії.
ЗІР 113.04
Коментарі до матеріалу