Хто має право вносити зміни до трудової книжки?
Незважаючи на те, що незабаром в Україні можуть зникнути трудові книжки в такому вигляді, в якому ми звикли їх бачити, на сьогоднішній день вони всі ще є важливим документом, завдяки якому людина може підтвердити наявність трудового стажу. Але буває так, що в записах трудової є неточності. Хто може вносити правки і як правильно це робити?
Вносити виправлення в трудові книжки можуть тільки роботодавці, які допустили в записах неточність або зробили помилку. Про це сказано в Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29 липня 1993 року № 58. Роботодавець за новим місцем роботи не має права вносити правки в ті записи, які робив попередній роботодавець.
Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності - вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності - облархівом, держархівом Києва.
Виправлені відомості повинні повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження. Якщо наказу або розпорядження немає в наявності, то виправлення відомостей про роботу здійснюється на основі інших документів, що підтверджують виконання робіт, не зазначених у трудовій книжці.
Слід знати, що показання свідків не можуть бути підставою для виправлення зроблених раніше записів.
В Інструкції також сказано, що закреслювати раніше внесені неточні або неправильні записи в розділах «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження» і «Відомості про заохочення» трудової книжки суворо заборонено.
Виправлення даних в трудовій книжці шляхом закреслення допустимо (в разі необхідності) лише при коригуванні відомостей, наведених на титульному аркуші.
napensii.ua
Коментарі до матеріалу