• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Хто має право вносити зміни до трудової книжки?

20.02.2020 150 0 0

Незважаючи на те, що незабаром в Україні можуть зникнути трудові книжки в такому вигляді, в якому ми звикли їх бачити, на сьогоднішній день вони всі ще є важливим документом, завдяки якому людина може підтвердити наявність трудового стажу. Але буває так, що в записах трудової є неточності. Хто може вносити правки і як правильно це робити?

Вносити виправлення в трудові книжки можуть тільки роботодавці, які допустили в записах неточність або зробили помилку. Про це сказано в Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29 липня 1993 року № 58. Роботодавець за новим місцем роботи не має права вносити правки в ті записи, які робив попередній роботодавець.

Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності - вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності - облархівом, держархівом Києва.

Виправлені відомості повинні повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження. Якщо наказу або розпорядження немає в наявності, то виправлення відомостей про роботу здійснюється на основі інших документів, що підтверджують виконання робіт, не зазначених у трудовій книжці.

Слід знати, що показання свідків не можуть бути підставою для виправлення зроблених раніше записів.

В Інструкції також сказано, що закреслювати раніше внесені неточні або неправильні записи в розділах «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження» і «Відомості про заохочення» трудової книжки суворо заборонено.

Виправлення даних в трудовій книжці шляхом закреслення допустимо (в разі необхідності) лише при коригуванні відомостей, наведених на титульному аркуші.

napensii.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали