Більше за темою:
Військовий збір для підприємців – 2025
Військовий збір для фізосіб-підприємців: порядок розрахунку, сплати та звітності
Відповідно до п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу (далі – ПК):
При цьому, якщо платники збору – фізособи-підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп не сплачують єдиний податок та військовий збір, такі особи не заповнюють декларацію платника єдиного податку – фізособи-підприємця за період, в якому єдиний податок та військовий збір не сплачувався.
Дати початку та завершення активних бойових дій, виникнення та припинення можливості бойових дій або початку та завершення тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій від 28.02.2025 № 376 (пп. 1.12 п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).
Платники військового збору – фізособи-підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати військового збору протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, яка триває 30 і більше календарних днів, що підтверджується витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності (пп. 1.13 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК).
Згідно з п. 25 підрозд. 10 розд. ХХ ПК самозайняті особи (фізособи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом від 25.10.1993 № 3543-XІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», або за контрактом, на весь період їх військової служби (починаючи з першого числа місяця, в якому було їх призвано на військову службу або в якому було укладено контракт, але не раніше 24.02.2022, та закінчуючи останнім днем місяця, в якому така самозайнята особа була демобілізована (звільнена з військової служби), звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО відповідно до розд. IV ПК, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до гл. 1 розд. XIV ПК, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з ПДФО або єдиного податку відповідно до п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК.
Крім того, відповідно до положення пп. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК, у період дії правового режиму воєнного стану не підлягають обкладенню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордослужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.
ЗІР, категорія 126.05