Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Коли слід відображати в декларації АН і РК, складені до АН?

11.10.2019

У ЗІР (категорія 116.05) розглянуто таке питання. У декларації акцизного податку (затверджена наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 14, далі – Наказ № 14, декларація) за який період слід відображати акцизні накладні (далі – АН) і розрахунки коригування (далі – РК), якщо дата складання таких АН/РК і дата їх реєстрації в ЄРАН припадають на різні звітні періоди?

Свою відповідь на це цілком конкретне запитання податківці починають ііз того, де саме у формі декларації відображаються АН/РК. Також зазначено, що РК, складені до АН із причини зміни обсягів реалізованого пального (зменшення або збільшення), відображаються у графах 4 та 5 додатка 1 до декларації.

Причому, згідно з порядком заповнення декларації (затверджений Наказом № 14), у цих графах відображаються коригування обсягів пального (отриманого і реалізованого) тільки з РК, зареєстрованих в ЄРАН.

У роз’ясненні податкова доходить висновку, що в декларації відображаються АН/РК, зареєстровані в ЄРАН у тому звітному періоді, за який подається декларація. У тому числі і РК, складені у двох примірниках (у разі реєстрації в ЄРАН другого примірника в тому звітному періоді, за який подається декларація).

Завважимо, що формулювання цього висновку (передостанній абзац листа) може поставити у глухий кут платників акцизу. На початку фрази зазначено: «...АН/РК, які зареєстровані в ЄРАН того звітного періоду, за який подається Декларація...» [виділено нами. – Ред.]. Проте оборот «того звітного періоду» в українській мові може означати як «у тому звітному періоді» (тобто коли зареєстровані РК), так і «за той звітний період» (але тоді після слів «які зареєстровані в ЄРАН» повинна стояти кома).

Ось і доводиться міркувати: чи то податківці в цій фразі кому пропустили, чи то оборот двозначний застосували. Якби було написано «зареєстровані в ЄРАН у тому звітному періоді», сумніви б не виникли.

Допоможе розвіяти сумнів «старе» роз’яснення цього ж питання (переведене в ЗІР до категорії недіючих у зв’язку зі змінами законодавства з 01.07.19 р.). У ньому чітко написано «...в Декларації відображаються ті акцизні накладні/розрахунки коригування до акцизних накладних, які зареєстровані в ЄРАН у тому звітному періоді, за який подається Декларація». А принцип обчислення акцизного податку з реалізації пального в оновленій декларації не змінився.

ЗІР, категорія 116.05

Питання:

В декларації якого звітного періоду відображаються обсяги пального за складеними акцизними накладними/розрахунками коригування, якщо дата їх складання та дата реєстрації в ЄРАН припадають на різні звітні періоди, та як відображаються обсяги пального за складеними розрахунками коригування до акцизних накладних у зв’язку із збільшенням/зменшенням обсягу отриманого/реалізованого пального?

Відповідь:

Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального здійснюється у додатку 11 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 ПКУ» (далі – Додаток 11) до декларації акцизного податку (далі – Декларація), форма та Порядок заповнення та подання яких (далі – Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.15 р. № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зі змінами та доповненнями.

Додаток 11 заповнюють усі платники акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробники). Дані заносяться за акцизними складами/акцизними складами пересувними із зазначенням їх унікального номера в розрізі товарів (продукції) за кодами згідно з УКТЗЕД, зокрема:

  • у графі 4 «Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, коригувальними акцизними накладними (в тис. л, приведеного до t 15 °C) – отриманого» зазначаються обсяги пального, приведеного до t 15 °C, отриманого суб’єктом господарювання у звітному періоді згідно з митними деклараціями та акцизними накладними/розрахунками коригування до акцизних накладних (далі – АН/РК), зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) (пп. 4 п. 2 розд. V Порядку);
  • у графі 5 «Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, коригувальними акцизними накладними (в тис. л, приведеного до t 15 °C) – реалізованого» зазначаються всі обсяги пального, приведеного до t 15 °C, реалізованого у звітному періоді за зареєстрованими в ЄРАН АН/РК, складеними суб’єктом господарювання (пп. 5 п. 2 розд. V Порядку).

Тобто у Декларації відображаються АН/РК, які зареєстровані в ЄРАН того звітного періоду, за який подається Декларація, в тому числі ті, що складені у двох примірниках – у разі реєстрації в ЄРАН другого примірника того звітного періоду, за який подається Декларація.

При цьому відображення розрахунків коригування до акцизних накладних здійснюється у таких графах Додатка 11:

  • у графі 4 зазначаються обсяги збільшення/зменшення пального згідно з розрахунками коригування до вхідних (отриманих) акцизних накладних;
  • у графі 5 зазначаються обсяги збільшення/зменшення пального згідно з розрахунками коригування до вихідних (надісланих) акцизних накладних.

ЗІР, категорія 116.07

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Працівник перебуває на лікарняному: що з щорічною додатковою відпусткою
Період перебування працівника на лікарняному не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки. Більше за темою: Директор у відпустці, у відрядженні, на лікарняному: як організувати роботу підприємства? Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток Ч...
03.07.2025
Які ідентифікатори заяв у е-формі слід застосовувати з метою одержання доплати ЄСВ для членів сімейного ФГ
Заява за формою згідно з додатком 1 – за ідентифікатором форми F1317401. Заява за формою згідно з додатком 2 приєднується шляхом заповнення «Документу довільного формату» за ідентифікатором форми J/F1360102 (формат pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ). Більше за темою: Унесен...
03.07.2025
Що обов’язково слід указати в договорі з домашніми працівниками
Використовуєте працю домашніх працівників? Як підписати з ними трудовий договір та що в ньому вказати? Більше за темою: Наказ про скасування призупинення дії трудового договору Домашні працівники: тепер усе буде згідно з КЗпП! У цьому договорі зазначаються дані роботодавця та працівника, місце вик...
Кращі матеріали