Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Казначейство інформує: визначення КЕКВ і складання бюджетної звітності

31.10.2018 2221 0 0



Застосування КЕКВ у разі придбання або створення основних засобів

Згідно зі ст. 10 Бюджетного кодексу (далі – БК) видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету). За економічною класифікацією видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні (ч. 5 ст. 10 БК).

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333 (далі – Інструкція № 333), ця класифікація призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.

Видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об’єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів плануються та здійснюються за КЕКВ 3000 «Капітальні видатки» (абзац другий п. 3 Інструкції № 333).

Важливо: усі капітальні видатки одержувачів бюджетних коштів здійснюються за КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» (пп. 3.2.11 Інструкції № 333).

Лист ДКС від 13.09.18 p. № 16-08/233-15046.

Обираємо КЕКВ для реставрації та ремонту пам’яток культури, історії та архітектури

Закон від 08.06.2000 р. № 1805-III «Про охорону культурної спадщини» (далі – Закон № 1805) регулює правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об’єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. Цим Законом (ст. 1)розмежовано норми на ремонт та реставрацію об’єктів культурної спадщини:

  • ремонт – це сукупність проектних, вишукувальних і виробничих робіт, спрямованих на поліпшення технічного стану та підтримання в експлуатаційному стані об’єкта культурної спадщини без зміни властивостей, які є предметом охорони такого об’єкта;
  • реставрація – це сукупність науково обґрунтованих заходів щодо укріплення (консервації) фізичного стану, розкриття найбільш характерних ознак, відновлення втрачених або пошкоджених елементів об’єктів культурної спадщини із забезпеченням збереження їхньої автентичності.

Відповідно до Інструкції № 333 видатки здійснюються:

  • за КЕКВ 3130 «Капітальний ремонт» – на підставі договорів та складених кошторисів на капремонт;
  • КЕКВ 3140 «Реконструкція та реставрація» – на реконструкцію житлового фонду (приміщень), реконструкцію та реставрацію інших об’єктів та реставрацію пам’яток культури, історії та архітектури.

Лист ДКС від 11.09.18 р. № 16-08/229-14930.

Про складання бюджетної звітності

Відповідно до вимог Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 24.01.12 р. № 44 (далі – Порядок № 44), Довідка про спрямування обсягів власних надходжень, які перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) (додаток 21 до Порядку № 44, далі – Довідка), складається розпорядниками бюджетних коштів, які спрямовували протягом звітного періоду (року) обсяги власних надходжень, що перевищували вказані витрати.

У Довідці наводиться інформація у частині спрямування обсягів власних надходжень бюджетних установ (надходження за послуги, що надаються установами згідно з їх основною діяльністю, та від додаткової (господарської) діяльності, крім надходжень у натуральній формі), які перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Держбюджет (рішенням про місцевий бюджет).

Довідка заповнюється відповідно до вимог, визначених у п. 13 розд. IV Порядку № 44.

Лист ДКС від 10.10.18 p. № 16-10/315-16649.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали