Яку фінзвітність подавати підприємствам, що застосовують МСФЗ
ДФС у Листі № 27209 роз'яснила, яку проміжну фінансову звітність (за квартал, півріччя, дев'ять місяців або інший установлений підприємством період менше року) слід подавати підприємствам, які застосовують МСФЗ.
Так, згідно з § 4 МСБО 34 проміжна фінзвітність складається або з повного комплекту фінзвітності (як передбачено МСБО 1), або з комплекту стислої фінзвітності.
Повний комплект включає:
- звіт про фінансовий стан на кінець періоду;
- звіт про прибутки і збитки та інший сукупний дохід за період;
- звіт про зміни у власному капіталі за період;
- звіт про рух грошових коштів за період;
- примітки, що містять виклад істотних облікових політик та іншу пояснювальну інформацію;
- порівняльну інформацію щодо попереднього періоду;
- звіт про фінансовий стан на початок попереднього періоду, якщо облікова політика застосовується ретроспективно, здійснюється ретроспективний перерахунок статей або їх перекласифікація.
Комплект стислої фінзвітності містить у собі такий мінімум:
- стислий звіт про фінансовий стан;
- стислий звіт або стислі звіти про прибуток і збитки та інший сукупний дохід;
- стислий звіт про зміни у власному капіталі;
- стислий звіт про рух грошових коштів;
- деякі пояснювальні примітки.
Як бачите, на відміну від П(С)БО, правила МСБО 34 не передбачають складання проміжної фінзвітності в складі тільки двох форм – Балансу та Звіту про фінрезультати. Тобто і квартальна звітність, і річна подається в складі чотирьох форм і приміток (у повному або стислому вигляді). До речі, про це ж говорить і Мінфін у листі від 23.08.18 р. № 35210-07-10/22399.
Що відбудеться, якщо підприємство, яке застосовує МСФЗ, подасть до органу ДФС разом із квартальною декларацією з податку на прибуток фінзвітність у складі тільки двох форм? Відразу хочемо попередити: це може призвести до невизнання декларації. Адже така фінзвітність є додатком до декларації, а якщо вона складається тільки із двох форм, то вважається такою, що не відповідає МСФЗ.
Коментарі до матеріалу