Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яку дату слід вважати датою оформлення електронного документа?

07.02.2020 3585 0 3

У листі від 26.12.19 р. № 35210-06-62/35178 Мінфін відповідає на запит податкової від 07.11.19 р. № 585/4/99-00-07-03-02-13. Податкова питає, що слід вважати датою оформлення первинного документа, що засвідчує факт виконання робіт (надання послуг):

  • дату складання первинного документа, яка зазначена в такому первинному документі як його обов’язковий реквізит;
  • дату підписання первинного документа шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) обома сторонами цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг).

У відповідь на запит Мінфін роз’яснив, що:

  • для систематизації руху, своєчасного отримання і відображення в бухгалтерському обліку первинних документів на підприємстві наказом керівника затверджується графік документообігу, де зазначається дата створення або отримання від контрагентів первинних документів;
  • якщо на момент здійснення господарської операції первинний документ від контрагента не був отриманий, тоді підприємство може відобразити цю операцію на підставі належним чином оформленого внутрішнього документа, складеного особою, відповідальною за здійснення цієї госпоперації;
  • у місяці отримання від контрагента первинного документа, що підтверджує госпоперацію, яка була відображена в періоді її фактичного здійснення на підставі внутрішнього первинного документа, звіряються дані первинного документа постачальника і дані такого внутрішнього документа, а за наявності будь-яких розбіжностей здійснюється коригування даних.

Тобто, на думку Мінфіну, у бухобліку госпоперація відображається в періоді її фактичного здійснення навіть без наявності належним чином оформленого первинного документа контрагента. 

Що стосується податкового обліку, зокрема дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ, то на це запитання Мінфін прямої відповіді не дає. Лише зазначає, що такі моменти повинні регулюватися податковим законодавством.

Ми вважаємо, що в разі коли першою подією є постачання послуг, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ буде дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання цих послуг. Такий висновок випливає з формулювання п. 187.1 Податкового кодексу. Наприклад, послуга фактично надана 31.01.20 р., акт оформлений цією датою, але підписаний 03.02.20 р. У такому разі датою виникнення податкових зобов’язань і датою оформлення податкової накладної буде 31.01.20 р.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали