Які терміни для реєстрації ПН та/або РК в ЄРПН під час дії воєнного стану
Протягом якого терміну платник податків має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкової накладної в ЄРПН?
Відповідно до п. 201.10 Податкового кодексу (далі – ПК) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН, РК, ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для ПН/РК до ПН, складених з 1-гопо 15-й календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для ПН/РК до ПН, складених з 16-го по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15-го календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для зведених ПН та/або РК до таких зведених ПН, складених за операціями, визначеними п. 198.5 та 199.1 ПК, – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
- для РК, складених постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РК до ПН отримувачем (покупцем).
Причому тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація ПН та/або РК у ЄРПН здійснюється з урахуванням граничних строків визначених п. 89 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПК.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з ПК.
Платник податку має право зареєструвати в ЄРПН ПН та/або РК, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ПК.
Відповідно до п. 1201.1 ПК порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПК, для реєстрації ПН та/або РК в ЄРПН (крім ПН/РК, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від обкладення ПДВ; ПН/РК, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; ПН, складеної відповідно до п. 198.5 ПК у разі здійснення операцій, визначених пп. «а»–«г» п. 198.5 ПК, та РК, складеного до такої ПН; ПН, складеної відповідно до ст. 199 ПК, та РК, складеного до такої ПН; ПН, складеної відповідно до абзацу одинадцятого п. 201.4 ПК, та РК, складеного до такої ПН) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 і 201 ПК покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, зокрема 50 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Відповідно до п. 192.1 ПК РК до ПН не може бути зареєстрований в ЄРПН пізніше 1 095 календарних днів з дати складання ПН, до якої складений такий РК.
Отже, як ПН, так і РК до неї, можуть бути зареєстровані в ЄРПН не пізніше 1 095 календарних днів з дати складання такої ПН.
При цьому слід враховувати, що розрахунок коригування може бути зареєстрований в ЄРПН виключно до зареєстрованої в ЄРПН ПН.
Крім того, відповідно до вимог п. 198.6 ПК у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих ПН/РК до таких ПН, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення ПН/РК.
Водночас перебіг строків, визначених ПК для формування податкового кредиту, зупиняється на період дії на території України правового режиму воєнного стану.
Пункт 102.9 та пп. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ ПК, що встановлював окремі особливості зупинення перебігу строків, діяли до 01.08.2023.
Тому перебіг строків для формування податкового кредиту, визначених п. 198.6 ПК (365 календарних днів з дати складання ПН) відновлюється з 01.08.2023.
Головне управління ДПС у Черкаській області
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу