Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яка передбачена відповідальність за реалізацію алкогольних напоїв у місці торгівлі площею меншою за 20 кв. м

21.02.2024 11 0 0

Яка передбачена відповідальність до СГ, якщо при перевірці виявлено, що реалізація алкогольних напоїв здійснюється на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі у місці торгівлі, площа якого є меншою 20 м2

Відповідно до ст. 15 Закону від 19.12.1995 № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових) може здійснюватися суб’єктами господарювання (далі – СГ) (у т. ч. іноземними СГ, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю. 

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями отримується СГ (у т. ч. іноземними СГ, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) на кожне окреме місце торгівлі. 

Статтею 1 Закону № 481 визначено, що місце торгівлі – це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 м2, обладнане реєстраторами розрахункових операцій та/або програмними реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів. 

Згідно зі ст. 15 Закону № 481 ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження на підставі, зокрема, порушення вимог ст. 153 Закону № 481 щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, особам, які не досягли 18 років, або у не визначених для цього місцях. 

Крім того, ст. 17 Закону № 481 встановлено, що до СГ (у т. ч. іноземних СГ, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог ст. 153 Закону № 481 у розмірі 6 800 грн. 

Частинами 2 і 3 ст. 156 КУпАП передбачено, що порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, а саме: торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування як такі, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння заборонена, або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння через торгові автомати чи особами, які не досягли 18-річного віку, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особі, яка не досягла 18-річного віку, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби – 

  • тягне за собою накладення штрафу від 400 до 800 НМДГ. 

Торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, –

  • тягне за собою накладення штрафу від 400 до 800 НМДГ із конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. 

Дії, передбачені ч. 1 чи 3 ст. 156 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – 

  • тягнуть за собою накладення штрафу від 800 до 1 400 НМДГ із конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. 

Отже, у разі здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями у місці торгівлі площа якого є меншою 20 м2, ліцензія на роздрібну торгівлю анулюється, а також до СГ застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 6 800 грн та накладаються штрафи, визначені КУпАП. 

ЗІР, категорія 113.03


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали