Який порядок заповнення форми прибуткового касового ордера?
23.02.2018 1008 0 0
Порядок ведення касових операцій в національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності, фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, визначається положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку Україн від 29 грудня 2017 року No 148 (далі - Положення No 148).
Положенням No 148 затверджено типові форми касових документів, зокрема прибуткові (типова форма No КО-1) і видаткові касові ордери (типова форма No КО-2).
Заповнення прибуткового касового ордера здійснюється наступним чином:
• в рядку «Найменування підприємства/установи/організації» вказується назва суб'єкта господарювання, який приймає готівкові кошти;
• в рядку «Прибутковий касовий ордер No» ставиться номер і дата оформлення касового ордера;
• в колонках таблиці вказується номер кореспондуючого рахунку (субрахунку), код аналітичного рахунку, отримана сума (включаючи і суму податку на додану вартість (далі - ПДВ) та код цільового призначення;
• в рядку «Прийнято від» вказується інформація про особу (суб'єкт господарювання), від якої прийнято готівкові кошти;
• в рядку «Підстава» вказується підстава щодо оприбуткованих коштів (джерело походження);
• в рядку «Сума» вказується фактично отримана сума коштів. Якщо платник податків є платником ПДВ, то в даному полі вказується загальна сума отриманих коштів, тобто включаючи суму ПДВ.
Далі в прибутковому касовому ордері в рядку «Додатки» вказуються додаткові документи і ставляться підписи касира, який отримав грошові кошти, і головного бухгалтера.
При цьому поля відривної частини прибуткового касового ордера заповнюються аналогічно частині, яка залишається у суб'єкта господарювання, і на відривній частині ставиться печатка.
Коментарі до матеріалу