Який основний документ підтверджує факт узяття бюджетного зобов’язання?
Лист Держказначейства
від 07.05.19 p. № 16-06-06/7943.
Держказначейство здійснює реєстрацію та облік бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів відповідно до БК та з урахуванням вимог Закону від 29.06.04 р. № 1906-IV «Про міжнародні договори України», законодавства у сфері закупівель, інших актів законодавства України, що не суперечать бюджетному законодавству, та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.12 р. № 309 (далі – Порядок № 309) (п. 1.1 цього Порядку).
Розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів) (ч. 1 ст. 48 БК та п. 2.1 Порядку № 309).
Протягом 7 робочих днів із дати взяття бюджетного зобов’язання розпорядники бюджетних коштів подають до відповідного органу Держказначейства:
Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях;
оригінали документів (або їх копії, засвідчені в установленому порядку), що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання (п. 2.2 Порядку № 309). Таким документом, зокрема, є договір про закупівлю, який укладається за нормами Цивільного та Господарського кодексів з урахуванням особливостей, визначених ст. 36 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі».
https://www.treasury.gov.ua/ua
Коментарі до матеріалу