Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які організації не підтверджують банкам сплату ЄСВ у разі виплати зарплати

21.12.2023 11 0 0

Який документ роботодавці – підприємства УТОГ (УТОС, організації осіб з інвалідністю, дипломатичні представництва, консульські установи, резиденти «Дія.Сіті») надають банкам, небанківськім надавачам платіжних послуг на видачу коштів для виплати заробітної плати? 

Відповідно до абзацу першого ч. 2 ст. 24 Закону від 08.07.2010 № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) банки, небанківські надавачі платіжних послуг приймають від платників ЄСВ, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, платіжні інструкції на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону № 2464 нараховується ЄСВ, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником платіжних інструкцій про перерахування коштів для сплати відповідних сум ЄСВ або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з НБУ та центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах праці, трудових відносин та зайнятості населення, соціального захисту населення. 

Згідно з п. 1 Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Мінфіну від 16.09.2022 № 291 (далі – Порядок № 291), обслуговуючий надавач платіжних послуг – надавач платіжних послуг з обслуговування рахунку платника у розумінні ст. 1 Закону від 30.06.2021 № 1591-ІХ «Про платіжні послуги». 

Причому п. 2 Порядку № 291визначено, що Порядок № 291не застосовується щодо: 

  • підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариств УТОГ та УТОС, де кількість осіб з інвалідністю становить не менше 50 % загальної чисельності працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 % суми витрат на оплату праці; 
  • підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, у яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 % загальної чисельності працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 відс. суми витрат на оплату праці; 
  • дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, філій, представництв та інших відокремлених підрозділів іноземних підприємств, установ та організацій (зокрема міжнародних), розташованих на території України; 
  • бюджетних установ, які перебувають на казначейському обслуговуванні в Казначействі, а також Пенсійного фонду та його територіальних органів відповідно до п. 12 розд. XV «Прикінцеві положення» Закону від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; 
  • резидентів «Дія.Сіті» в розумінні положень Закону від 15.07.2021 № 1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон № 1667). 

Інформація, що підтверджує статус підприємства, установи та організації із зазначеного переліку або його зміну надсилається/подається до обслуговуючого надавача платіжних послуг в електронній або паперовій формі. 

Інформація, що підтверджує статус підприємств УТОГ, УТОС, організацій осіб з інвалідністю, дипломатичних представництв, бюджетних, консульських установ, резидентів «Дія.Сіті» міститься, зокрема, в положенні про орган, установу чи організацію; в статуті органу, установи чи організації; в рішенні про створення; довідці (витягу) з ЄДРПОУ; листі вищестоящої організації (наприклад, інформація Міністерства цифрової трансформації про відповідність резидентів «Дія.Сіті» вимогам Закону № 1667, зокрема, щодо включення/виключення платників податків до/з реєстру «Дія.Сіті») тощо. 

ЗІР, категорія 201.04 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали