Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яка дата вважається датою сплати податкового зобов’язання/ЄСВ у разі сплати платниками, які використовують єдиний рахунок

22.11.2023 9 0 0

Податківці роз’яснюють, яка дата вважається датою сплати податкового зобов’язання/ЄСВ у разі сплати платниками, які використовують єдиний рахунок (дата складання платіжної інструкції або дата відображення в ІКП).

Відповідно до абзацу першого п. 351.1 Податкового кодексу (далі – ПК) єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених ПК, ЄСВ та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно з п. 14.3 ПК для цілей ПК внесення (перерахування, надходження, сплата, зарахування) коштів платником податку на єдиний рахунок у випадках, передбачених ст. 351 ПК, вважається внесенням (перерахуванням, надходженням, сплатою, зарахуванням) коштів таким платником податку до бюджету.

Відповідно до п. 35.2 ПК обов’язок платника податку щодо сплати податків та зборів на єдиний рахунок, визначений ст. 351 ПК, вважається виконаним з моменту, коли ініціювання переказу є завершеним для такого платника податків згідно із Законом від 30.06.2021 № 1591-IХ «Про платіжні послуги».

Таким чином, датою сплати грошових зобов’язань з податків, зборів, платежів та ЄСВ платниками, які використовують єдиний рахунок, є дата зарахування коштів на єдиний рахунок.

ГУ ДПС у Закарпатській області

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали