Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заповнюється уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань із ПДВ у період дії воєнного стану

25.01.2024 44 0 0

Як заповнюється уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань із ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок? 

В уточнюючому розрахунку відображаються всі заповнені рядки декларації, що уточнюється. В графу 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, що уточнюється; у графі 5 – відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок; в графі 6 – відображається абсолютне значення помилки по всіх заповнених в уточнюючому розрахунку рядках з відповідним знаком (+/-), якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то ця графа у такому рядку не заповнюється. 

Рядки, які були не заповнені у декларації, в уточнюючому розрахунку не заповнюються (якщо до таких рядків не вносяться зміни). 

Відповідно до п. 1 розд. IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 29.01.2016 за № 159/28289, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Податкового кодексу (далі – ПК) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку. 

Пунктом 2 розд.у VІ Порядку № 21 визначено, що у графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, що виправляється. Якщо до декларації за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображаються відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляється. 

Згідно з п. 3 розд. VІ Порядку № 21 у графі 5 уточнюючого розрахунку відображаються відповідні показники з урахуванням виправлення. 

Пунктом 4 розд. VІ Порядку № 21 передбачено, що у графі 6 уточнюючого розрахунку відображається сума помилки (абсолютне значення). 

Пунктом 7 розд. VІ Порядку № 21 передбачено, що платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний сплатити штраф, нарахований відповідно до абзацу п’ятого п. 50.1 ПК. 

Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.1. 

Водночас, згідно з пп. 69.38 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК тимчасово, на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом від 24.02.2022 № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у разі самостійного виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених ст. 50 ПК, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, такий платник звільняється від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ПК, та пені. 

Відповідно у даному випадку не підлягає заповненню графа 6 рядка 18.1 «сума штрафу, нарахована платником самостійно у зв’язку з виправленням помилки (при позитивному значенні графи 6 рядка 18)» уточнюючого розрахунку. 

Зазначене застосовується до уточнюючих розрахунків, які подаються з 1 серпня 2023 року і до припинення або скасування воєнного стану. 

ГУ ДПС у Запорізькій області 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали