Як заповнити заяву за формою № 20-ОПП у разі знаходження об’єкта оподаткування за межами населеного пункту
Яка інформація зазначається у графах 7–9 заяви за формою № 20-ОПП у разі знаходження об’єкта оподаткування на території територіальної громади за межами населеного пункту (кар’єр, свердловина, дорога, автошлях тощо)?
Обов’язок платника податків повідомляти контролюючі органи про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі – об’єкт оподаткування) контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588), встановлено п. 63.3 Податкового кодексу.
Процедура та строки подання до контролюючих органів Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, встановлені розд. VIII Порядку № 1588. Заява за формою № 20-ОПП заповнюється з дотриманням Пам’ятки для заповнення розділу 3 Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (додаток до форми № 20-ОПП), що містить опис даних, які зазначаються у відповідних графах цієї заяви.
Дані щодо об’єктів оподаткування, що зазначаються у розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування» форми № 20-ОПП, заповнюються відповідно до даних правовстановлювальних документів, які є першоджерелом даних щодо об’єктів оподаткування, і актуальні на дату подання цієї заяви.
Поіменований об’єкт – це гідрографічний, соціально-економічний, природно-заповідний, лінійний або інший подібний об’єкт за межами населеного пункту, дані про який застосовуються для верифікації та присвоєння адреси.
Відповідно до абзацу другого п. 18 Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна, затвердженого постановою КМУ від 07.07.2021 № 690 (далі – Порядок № 690), у разі розташування об’єкта за межами населеного пункту реквізит «назва вулиці» може не застосовуватись.
Абзацом сьомим п. 19 Порядку № 690 визначено, що для поіменованих об’єктів, що є лінійними об’єктами, у реквізиті адреси «назва вулиці» зазначається ділянка лінійного об’єкта між двома роздільними пунктами та значенням кілометражу об’єкта в межах відстані між роздільними пунктами та словом «кілометр» у відповідному відмінку (наприклад, назва поіменованого об’єкта – автомобільна дорога М06; назва вулиці – ділянка Київ-Житомир, 5 кілометр).
Таким чином, для подання до контролюючого органу відомостей про такий об’єкт оподаткування в електронній формі, у графу 7.1 форми № 20-ОПП вносяться дані про місцезнаходження поіменованого об’єкта оподаткування, які відповідають даним, зазначеним у правовстановлювальних документах на такий об’єкт, без заповнення граф 8–13.
ЗІР, категорія 116.11
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу