Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як заповнити графу 7.1 «Назва поіменованого об’єкта» у розділі 3 заяви за формою № 20-ОПП

Роз’яснення
20.03.2025

Яким чином заповнюється графа 7.1 «Назва поіменованого об’єкта» розділу 3 заяви за формою № 20-ОПП?

Обов’язок платника податків повідомляти контролюючі органи про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі – об’єкт оподаткування), контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588), встановлено п. 63.3 Податкового кодексу.

Процедура та строки подання до контролюючих органів Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, встановлені розд. VIII Порядку № 1588. Форма № 20-ОПП заповнюється з дотриманням Пам’ятки для заповнення розд. 3 Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (додаток до форми № 20-ОПП), що містить опис даних, які зазначаються у відповідних графах цієї заяви.

Для цілей Заяви за формою № 20-ОПП першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування, зокрема, щодо його місцезнаходження (адреси), є правовстановлювальні документи, які є актуальним на дату її подання.

Поіменований об’єкт – це гідрографічний, соціально-економічний, природно-заповідний, лінійний або інший подібний об’єкт за межами населеного пункту, дані про який застосовуються для верифікації та присвоєння адреси.

Відповідно до абзацу другого п. 18 Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна, затвердженого постановою КМУ від 07.07.2021 № 690 (далі – Порядок № 690), у разі розташування об’єкта за межами населеного пункту реквізит «назва вулиці» може не застосовуватись.

Абзацом сьомим п. 19 Порядку № 690 визначено, що для поіменованих об’єктів, що є лінійними об’єктами, у реквізиті адреси «назва вулиці» зазначається ділянка лінійного об’єкта між двома роздільними (наприклад, назва поіменованого об’єкта – автомобільна дорога М06; назва вулиці – ділянка Київ-Житомир, 5 кілометр).

У разі подання інформації про об’єкт оподаткування, який має ознаки поіменованого, до графи 7.1, в якій, відповідно до абзацу сьомого п. 19 Порядку № 690 можуть відображатись дані щодо поіменованого об’єкта, заносяться назва та адресні дані поіменованого об’єкта, які відповідають даним, зазначеним управовстановлювальних документах.

Якщо в адресних даних поіменованого об’єкта визначені тип і назва вулиці, а також із довідників, що використовуються для заповнення граф 8, 9, можливо обрати необхідні значення для цих граф, у такому разі у графу 7.1 вноситься лише назва поіменованого об’єкта.

Відсутність фактичних даних для поіменованого об’єкта, стосовно якого подається форма № 20-ОПП, не потребує заповнення граф 10–13.

ЗІР, категорія 116.11


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
08.05.2025
Як на підприємстві створити комісію з питань охорони праці
Основним завданням Комісії з питань охорони праці є захист законних прав та інтересів працівників у галузі охорони праці. Рішення Комісії оформлюється протоколом і має рекомендаційний характер. З метою забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні будь-яких п...
08.05.2025
Порядок зняття з обліку ФО – суб’єктів незалежної професійної діяльності
Щоб бути офіційно знятим з обліку, треба подати заяву до податкової служби за місцем податкового обліку за формою № 8-ОПП. До заяви обов’язково додаються документи, що підтверджують припинення діяльності або зміну її форми. Фізична особа, яка здійснювала незалежну професійну діяльність (наприк...
08.05.2025
Перенесення декретних відпусток: що має знати роботодавець
Вагітні жінки, які працюють, можуть переносити невикористані дні відпустки. Відповідно до Закону від 13.07.2023 №3238-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами» вагітні жінки, які працюють,...
Кращі матеріали