Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як, на думку ДФС, можна використовувати від’ємне значення

12.04.2019 456 0 0

В Індивідуальній податковій консультації від 25.03.19 р. № 1247/6/99-99-12-02-01-15/ІПК ДФС розглянула такі питання.

1. Принцип хронології формування суми від’ємного значення: податкові зобов'язання поточного періоду погашаються сумою від’ємного значення починаючи з найбільш давнього.

Завважимо, що ця точка зору ДФС – не нова. Також нагадаємо, що, на думку ДФС, при заповненні таблиці 1 додатка 2 до декларації слід використовувати принцип зворотної хронології, тобто починати потрібно з «найсвіжішої» суми від’ємного значення.

2. Порядок використання суми від’ємного значення, яке сформувалося або збільшилося за рахунок коригування у бік зменшення суми податкових зобов'язань.

У цьому випадку, на думку ДФС, від’ємне значення сформувалося не за рахунок перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов'язань, а за рахунок зменшення суми податкових зобов'язань. Тому заявити таку суму від’ємного значення до бюджетного відшкодування – не можна. Її можна використати тільки для погашення податкового боргу (якщо він є) або включити до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (тобто до ряд. 21 декларації).

Виникає запитання: чи правомірна думка ДФС щодо заборони на декларування бюджетного відшкодування в цій ситуації?

Згідно з пп. «б» п. 200.4 Податкового кодексу (далі – ПК) платник ПДВ має право заявити суми від’ємного значення до бюджетного відшкодування, якщо сума такого від’ємного значення:

  • фактично сплачена постачальникам товарів (послуг) або до держбюджету;
  • не перевищує ліміт реєстрації на момент подання декларації.

Будь-яких інших умов – у тому числі і стосовно того, що від’ємне значення для цілей бюджетного відшкодування не може бути сформоване (збільшене) за рахунок коригування податкових зобов'язань звітного періоду – норми ПК не містять.

І, до речі, наприклад, в Індивідуальній податковій консультації від 20.04.18 р. № 1808/6/99-99-15-03-02-15/ІПК ДФС завважила: якщо у разі зменшення суми податкових зобов'язань сума податкового кредиту перевищить суму податкових зобов'язань, платник ПДВ може задекларувати суму такого від’ємного значення до бюджетного відшкодування за відсутність податкового боргу і виконання умов пп. «б» п. 200.4 ПК.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали