Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як звітувати «неприбутківцям» у разі поновлення в Реєстрі

14.05.2019

Неприбуткова організація повинна подавати до контролюючого органу звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, із показниками діяльності, обрахованими починаючи з дати включення такої організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій, та фінансову звітність за відповідний період. За період перебування на загальній системі оподаткування така організація повинна подавати до контролюючого органу у строки, встановлені ПКУ, податкові декларації з податку на прибуток підприємств за відповідні звітні (податкові) періоди та фінансову звітність за ці періоди.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.05.2019 р. № 1981/6/99-99-15-02-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист ... про надання індивідуальної податкової консультації щодо поновлення підприємства у Реєстрі неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр) і подання звітності та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Пунктом 18 розділу І Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до абзацу четвертого пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України в частині уточнення вимог до установчих документів неприбуткової організації.

Відповідно до зазначених змін установчі документи неприбуткової організації (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) мають передбачати передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацїй, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі - Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 440.

Відповідно до п. 6 Порядку для включення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до Порядку і засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»).

Реєстраційна заява та копії зазначених документів можуть бути подані (надіслані) неприбутковою організацією в один із способів, визначених частиною другою п. 6 Порядку.

Прийняття рішення про присвоєння неприбутковій організації ознаки неприбутковості здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації за результатами перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, щодо відповідності вимогам, встановленим Кодексом та законодавством, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Рішення приймається протягом 14 календарних днів з дня отримання контролюючим органом реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї (п. 8 Порядку).

Стосовно подання звітності слід зазначити, що пп. 16.1.2-16.1.3 п.15.1 ст. 16 Кодексу на платників податків покладено обов’язок вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, до стосується обчислення і сплати податків та зборів, а також подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Абзацом першим п. 49.2 ст. 49 Кодексу платників податків зобов’язано за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Цей абзац застосовується до всіх платників податків.

Згідно з п. 46.2 ст. 46 Кодексу звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі - Звіт) за встановленою формою та річну фінансову звітність подають неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 Кодексу (зокрема, внесені контролюючим органом до Реєстру).

Для неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу та внесені до Реєстру, встановлюється річний податковий (звітний) період, крім випадків, передбачених пп. 133.4.3 п. 132.4 ст. 133 Кодексу (п.п. 133.4.7 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Таким чином, неприбуткова організація повинна подавати до контролюючого органу Звіт за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, із показниками діяльності, обрахованими починаючи з дати включення такої організації до Реєстру, та фінансову звітність за відповідний період.

За період перебування на загальній системі оподаткування така організація повинна подавати до контролюючого органу у строки, встановлені Кодексом, податкові декларації з податку на прибуток підприємств за відповідні звітні (податкові) періоди та фінансову звітність за ці періоди.

Згідно з пунктом 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Контроль за роботою водіїв повинен здійснюватися незалежно від протяжності маршрутів та інших обставин
Відповідальність настає за невикористання картки водія та невиконання водієм обов'язку з роздрукування інформації на паперовому носії про режим роботи та відпочинок водія, або про недотримання водієм режиму праці та відпочинку. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щ...
16.05.2025
Як заповнити форму № 20-ОПП, якщо об’єкт оподаткування не має назви вулиці та номеру будинку
Для заповнення форми № 20-ОПП першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування, зокрема, щодо його місцезнаходження (адреси), є правовстановлювальні документи, які є актуальними на дату її подання. Більше за темою: Форма № 20-ОПП: правила подання та заповнення Яка інформація зазначається у...
16.05.2025
Оприлюднено судову практику щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік
Зроблено аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Східний апеляційний господарський суд здійснив аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Зокрема, проаналізовано судову статистику, ...
Кращі матеріали