Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як здійснюється скасування реєстрації РРО, що знаходяться на ТОТ?

19.12.2023 15 0 0

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – Наказ № 547, Порядок № 547), встановлює процедури реєстрації/перереєстрації/скасування реєстрації РРО.

Пунктом 1 гл. 4 розд. ІІ Порядку № 547 встановлено, що реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, визначених, зокрема, пп. 1 та 13 п. 1 гл. 4 розд.у ІІ Порядку № 547, коли:

а) суб’єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО за формою № 4-РРО (додаток 4 до Порядку № 547);

б) щодо господарської одиниці, де використовується РРО, суб’єкт господарювання повідомив контролюючий орган про такий об’єкт оподаткування як про закритий або такий, що не експлуатується.

Згідно з п. 2 гл. 4 розд. ІІ Порядку № 547 скасування реєстрації РРО на підставі А здійснюється за заявою суб’єкта господарювання, а на підставі В – за заявою суб’єкта господарювання або примусово за рішенням контролюючого органу.

Контролюючий орган може прийняти рішення про скасування реєстрації РРО за наявності в контролюючому органі повідомлення про об’єкти оподаткування, поданого відповідно до вимог п. 63.3 Податкового кодексу, згідно з яким господарська одиниця, на яку зареєстровано РРО, обліковується в контролюючому органі як об’єкт оподаткування, що закритий або не експлуатується.

Ураховуючи зазначене, для скасування реєстрації РРО, що знаходяться на територіях, які тимчасово окуповані, або на яких ведуться бойові дії, керуючись положеннями розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588, та положеннями гл. 4 розд. ІІ Порядку № 547 платнику податків необхідно подати:

  1. повідомлення за формою № 20-ОПП та/або
  2. заяву про скасування реєстрації РРО за формою № 4-РРО.

Зазначені документи можуть бути подані в паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Пунктом 3 гл. 4 розд. ІІ Порядку № 547 встановлено, що перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в центрі сервісного обслуговування, з яким суб’єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО. Процедура розпломбування РРО в ЦСО за можливості проводиться і для РРО, щодо яких контролюючим органом прийнято рішення про примусове скасування реєстрації. 

Отже, у разі скасування реєстрації РРО за рішенням контролюючого органу, прийнятого на підставі отриманого від суб’єкта господарювання повідомлення № 20-ОПП з інформацією про об’єкти господарювання, які закриті або не експлуатуються, процедура розпломбування РРО в ЦСО проводиться за можливості.

Скасування реєстрації РРО передбачає одночасне скасування книги обліку розрахункових операцій, що зареєстрована на такий РРО у порядку, визначеному гл. 3 розд. ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Наказом № 547.

Зверніть увагу, що відомості про зареєстровані/скасовані РРО, об’єкти оподаткування та контролюючі органи, у яких суб’єкт господарювання перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, відображаються у приватній частині Електронного кабінету.

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали