Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як оплатити лікарняний без ОК-5 і ОК-7?

Ситуація з кадрової практики: «Загальний трудовий стаж працівника згідно із записами у трудовій книжці становить 4 роки 22 дні. Страховий стаж в організації — 2 роки 4 місяці. Працівник надав «лікарняний», утім отримати в Пенсійному фонді довідку про страховий стаж відповідно до Реєстру застрахованих осіб (форми ОК-5 або ОК-7) працівник наразі не має можливості через травму. В якому розмірі оплачувати листок непрацездатності? Чи повинна організація робити перерахунок допомоги, якщо згодом працівник надасть форму ОК-5 (ОК-7), відповідно до якої розмір допомоги має бути більшим, ніж виплачено виходячи з підтвердженого стажу?»

Ситуація — типова, а роз’яснення з цього приводу надав Віталій ПУЗЬКО, заступник начальника юридичного відділу Виконавчої дирекції Київського міського відділу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Рішення

Обчислення страхового стажу провадимо за Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Так, страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок. При цьому період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску (абз. 1 ч. 1 ст. 21 Закону № 1105).

Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (діє з 01.01.2011), а за періоди до його запровадження — у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 2 ст. 21 Закону № 1105).

Разом з тим, згідно з Розділом ІІІ Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1 (далі — Положення № 10-1), індивідуальні відомості про застраховану особу з Реєстру застрахованих осіб надаються страхувальникам та/або застрахованій особі на паперових носіях.

Форми для надання відомостей унормовані тим самим Положенням № 10-1: це форми ОК-5 і ОК-7.

Застрахованій особі, яка особисто звернулася до органів ПФУ, індивідуальні відомості надаються при пред’явленні паспорта, довідки органу доходів і зборів про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування, чи пенсійного посвідчення за місцем проживання (п. 3 розд. ІІІ Положення № 10-1).

Страхувальникам надається інформація про застрахованих осіб, які перебувають у трудових відносинах з цими страхувальниками, виключно за період перебування особи у трудових відносинах із страхувальником (п. 4 розд. ІІІ Положення № 10-1).

Оскільки застрахована особа, про яку йдеться в запитанні, не має змоги самостійно отримати довідку форми ОК-5 (ОК-7), а її страховий стаж в останній організації становить 2 роки 4 місяці, то листок непрацездатності повинен оплачуватися виходячи з 50% середньої заробітної плати (п. 1 ч. 1 ст. 24 Закон № 1105).

Увага!

Якщо працівник через деякий час надасть дані персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, які підтвердять його страховий стаж 4 роки 22 дні, то допомогу за листком непрацездатності необхідно буде перерахувати виходячи з розміру 60% середньої заробітної плати (п. 2 ч. 1 ст. 24 Закону № 1105).

Джерело: http://kadrovik01.com.ua/news/jak_opl...

 

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
30.06.2025
У будь-якому адміністративному акті має бути вказаний спосіб оскарження – Мін’юст
Процедура оскарження стосується не тільки кінцевих рішень, але й процедурних рішень і дій чи бездіяльності органів. Це забезпечує можливість захисту прав на всіх етапах адміністративної процедури. Стаття 18 Закону від 17.02.2022 № 2073-IX «Про адміністративну процедуру» (далі – Зак...
30.06.2025
Шпалери для робочого столу від Uteka – Липень
Прийміть у подарунок шпалери для робочого столу від Uteka! *Завантажте архівний файл, розпакуйте його і встановіть вподобане зображення на робочий стіл комп'ютера. Календар бухгалтера на липень 2025 року ...
30.06.2025
Літній підробіток підлітків: особливості оформлення
Розглянемо, з якого віку можна працювати неповнолітнім, тривалість робочого часу, права неповнолітніх працівників, роботи, на яких заборонено працювати неповнолітнім, а також як підлітка оформити на роботу. Літні канікули – це не лише час для відпочинку, а й можливість для підлітків отримати п...
Кращі матеріали