• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як єдиннику-комісіонеру відобразити свій дохід у книзі обліку

04.09.2018 857 0 0

В ІПК № 2101 ДФС нарешті чітко роз’яснила єдиннику-комісіонеру, як заповнювати графи Книг обліку при отриманні готівкових коштів, частина з яких такому єдиннику не належить. 

Нагадаємо, у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування, а також за агентськими договорами доходом єдинника є тільки сума його винагороди (п. 292.4 ПК). Водночас Книга обліку доходів (або Книга обліку доходів і витрат) в єдинників служить аналогом касової книги. Тому вся готівка, що надходить єдиннику (у т. ч. за посередницькими договорами), повинна відображатися в ній у повній сумі в графі 2. 

А як єдиннику правильно відобразити в Книзі обліку свій фактичний дохід для його пер е н е се ння до де к лар аці ї ? Як ви п ливає з ІПК № 2101, контролюючий орган дозволив єдинникам відображати суму «чужої» готівки в графі 3 Книги. Нагадаємо, там відображається сума повернення за товар (роботи, послуги) та/ або передоплати. 

ПРИКЛАД 

Фізособа – єдинник третьої групи (комісіонер, неплатник ПДВ) отримав у касу від покупця 10 000 грн. за товар, який він продав згідно з договором із комітентом. Винагорода єдинника за договором становить 1 000 грн. (10 000 грн. х 1 %). 

При отриманні грошей єдинник повинен зробити в Книзі обліку доходів такі записи: у графі 1 указати дату отримання грошей у касу, графі 2 – «10 000,00», графі 3 – «9 000,00», графах 4, 6 – «1 000,00».

А як бути тим єдинникам, які не віднімали в графі 3 суму «чужого» доходу, а повністю відображали в Книзі весь дохід – і свій, і чужий? Їм рекомендуємо внести до Книги відповідні виправлення і скласти довідку довільної форми, де викласти суть помилки.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали