Більше за темою:
Податкова не приймає декларацію: як зрозуміти, у чому причина?
Чи можна подати уточнюючу декларацію, якщо є податкове повідомлення-рішення?
Згідно з абзацом першим п. 50.1 Податкового кодексу (далі – ПК) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК) платник податків самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПК), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578 (далі – Декларація).
Згідно з приміткою «2» до загальної частини Декларації для юридичних осіб при поданні, зокрема, загальної або уточнюючої загальної Декларації у рядку 1 загальної частини Декларації зазначаються одночасно дві відмітки:
Отже, при самостійному виправленні помилок, що допущені у раніше поданій уточнюючій загальній Декларації платник єдиного податку четвертої групи у загальній частині Декларації одночасно проставляє дві відмітки: «Уточнююча загальна» (ряд. 03) та «Уточнююча» (ряд. 06).
При цьому у полі «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється» рядка 06 загальної частини Декларації зазначається номер, за яким було зареєстровано в контролюючому органі уточнюючу загальну Декларацію, показники якої підлягають виправленню.
Слід зазначити, що платник податків може знайти реєстраційний номер Декларації в органі ДПС в меню «Перегляд поданої звітності» приватної частини Електронного кабінету, яке надає можливість перегляду раніше поданої, зокрема, податкової звітності до органу ДПС незалежно від способу її подання, включаючи звітність, подану на паперових носіях до центрів обслуговування платників податків.
ЗІР, категорія 108.02