Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток

21.12.2019

Помилки, самостійно виявлені платником податків у поданій ним податковій декларації з податку на прибуток (далі - Декларація), можуть бути виправлені:

  • шляхом подання уточнюючого розрахунку (далі - уточнюючої Декларації) до такої Декларації за формою чинною на час подання уточнюючої декларації (зі сплатою суми недоплати та 3% штрафу від такої суми до подання уточнюючої Декларації);
  • шляхом відображення уточнених показників у складі поточної Декларації за будь-який наступний податковий період (включивши суму недоплати та 5% штрафу від такої суми до збільшення загальної суми грошового зобов’язання з цього податку).

Якщо ж після подачі Декларації за звітний період платник податків подає звітну нову Декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то вищезазначені штрафи не застосовуються.

Виправляти помилки можна лише до закінчення строку давності, який становить 1095 календарних днів із дати, що настає:

  • за граничним днем подання помилкової Декларації (якщо така Декларація була надана вчасно);
  • за днем фактичного подання Декларації (якщо така Декларація була надана пізніше граничного строку).

У разі якщо платник податків подає уточнюючу Декларацію до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся, або не подає уточнюючу Декларацію протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлено порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.

У разі виправлення помилок у складі поточної Декларації за будь-який наступний податковий період, помилки відображаються в додатку ВП до Декларації, у якому платник податку вказує правильні показники за податковий період, який уточнюється.

Додаток ВП заповнюється окремо до кожної Декларації, що виправляється. При цьому, наголошуємо, що у складі звітної Декларації можна уточнювати показники за один звітний період і подавати один додаток ВП. Значення рядків додатку ВП обов’язково переносяться у відповідні рядки 26-29 та 31-33 поточної декларації з податку на прибуток.

Якщо ж виправлення проводиться в уточнюючій Декларації, то додаток ВП до Декларації не заповнюється, а правильні значення доходів, фінансового результату до оподаткування, різниць, які виникають відповідно до Податкового кодексу України та об’єкта оподаткування податком на прибуток зазначаються безпосередньо в такій уточнюючій Декларації. На підставі порівняння податкового зобов’язання такої уточнюючої Декларації та Декларації, що уточнюється, визначається сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, штрафу та пені, які відображаються у частині «Виправлення помилок» Декларації (рядки 26 – 34).

Слід враховувати, що штраф (3% або 5%) у разі заниження податкового зобов’язання нараховується і тоді, коли у платника на момент виникнення такого заниження в інтегрованій картці платника податків рахується переплата. Разом з тим, якщо така переплата рахується і на момент сплати штрафу, то суму переплати можна зарахувати в рахунок сплати штрафу.

Строки сплати податкового зобов’язання

В разі виправлення помилок шляхом подання уточнюючої Декларації, сума недоплати сплачується до моменту її подання.

 В разі виправлення помилок у складі поточної Декларації, строк сплати становить 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого для подання Декларації.

Щодо подання фінансової звітності

Водночас у тих випадках, коли внаслідок виправлення помилок змінюються показники, відображені у фінансовій звітності, платник податку на прибуток повинен подати виправлену фінансову звітність. Але, якщо показники фінансової звітності не виправляються, то подавати фінансову звітність разом з уточнюючою декларацією не потрібно.

Додатково слід зазначити, що платники податку мають право подати доповнення до такої Декларації, які складені за довільною формою, та будуть використані контролюючим органом при аналізі показників Декларації. Про цей факт платники зазначають у спеціально відведеному місці в Декларації. 

kyiv.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Працівник перебуває на лікарняному: що з щорічною додатковою відпусткою
Період перебування працівника на лікарняному не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки. Більше за темою: Директор у відпустці, у відрядженні, на лікарняному: як організувати роботу підприємства? Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток Ч...
03.07.2025
Які ідентифікатори заяв у е-формі слід застосовувати з метою одержання доплати ЄСВ для членів сімейного ФГ
Заява за формою згідно з додатком 1 – за ідентифікатором форми F1317401. Заява за формою згідно з додатком 2 приєднується шляхом заповнення «Документу довільного формату» за ідентифікатором форми J/F1360102 (формат pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ). Більше за темою: Унесен...
03.07.2025
Що обов’язково слід указати в договорі з домашніми працівниками
Використовуєте працю домашніх працівників? Як підписати з ними трудовий договір та що в ньому вказати? Більше за темою: Наказ про скасування призупинення дії трудового договору Домашні працівники: тепер усе буде згідно з КЗпП! У цьому договорі зазначаються дані роботодавця та працівника, місце вик...
Кращі матеріали