Виправлення помилок у декларації з ПДВ
12.05.2017 323 0 0
Головне управління ДФС у Донецькій області інформує щодо виправлення помилок, допущених у додатку до податкової декларації з ПДВ.
Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та п. 1 розд. IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, (далі – Порядок № 21), у разі якщо у майбутніх податкових періодах платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.
У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (п. 3 розд. IV Порядку № 21).
Формою додатку 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1)» (далі – Розрахунок коригування) передбачено подання «уточнюючого» додатка 1. Розрахунок коригування є складовою податкової декларації з ПДВ, та його подання є обов’язковим у разі заповнення рядків 4.1, 4.2, 6, 7, 13, 14 податкової декларації з ПДВ.
Враховуючи те, що подання уточнюючого розрахунку є одним із способів виправлення платником податку самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої податкової декларації з ПДВ та оскільки Розрахунок коригування є складовою такої податкової декларації з ПДВ, то виправлення помилок, що виникли при його заповненні, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом з Розрахунком коригування з відміткою «уточнюючий», в якому числові показники відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком та відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку.
При цьому, у разі якщо така помилка не вплинула на числові показники податкової декларації з ПДВ, то виправлення помилок у Розрахунку коригування проводиться способом коригування.
Так, для виправлення запису невірно вказаного індивідуального податкового номеру отримувача/постачальника в уточнюючому Розрахунку коригування:
1) повторюється помилковий запис індивідуального податкового номера, при цьому числові показники вказуються зі знаком «–»;
2) вказується повністю (включаючи вартісні показники) вірний запис щодо операції з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки;
3) підсумковий рядок «Усього (+ чи -)», який відповідає рядку податкової декларації з ПДВ, числові показники якого не коригуються, не заповнюється.
Джерело: http://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу