Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи має право товариство перебувати на спрощеній системі, якщо набуває корпоративні права іншого товариства?

29.04.2021

Придбання Товариством № 1 корпоративних прав Товариства № 2, у випадку разової господарської операції не зобов’язує Товариство № 1 перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, за умови дотримання ним інших вимог, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.04.21 р. № 1668/ІПК/99-00-18-04-03-06

Державна податкова служба України розглянула запит Товариства № 1 щодо застосування спрощеної системи оподаткування у разі придбання корпоративних прав іншого Товариства та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство № 1, яке зареєстровано платником єдиного податку третьої групи зі ставкою податку 5 відсотків доходу, планує придбати у фізичної особи належні їй корпоративні права іншого Товариства (далі – Товариство № 2), яке є платником інших податків і зборів, визначених Кодексом.

Товариство № 1 запитує про можливість перебувати на спрощеної системи оподаткування після того, як стане одноосібним засновником Товариства № 2.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування регламентовано гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Підпунктом 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено види діяльності, у разі здійснення яких суб’єкт господарювання не може бути платником єдиного податку третьої групи, та відповідно до п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів.

Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, що не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.

Зазначене обмеження не поширюється на юридичних осіб - платників єдиного податку третьої групи, які вносять кошти або майно до статутного капіталу іншої юридичної особи.

Отже, придбання Товариством № 1 корпоративних прав Товариства № 2, у випадку разової господарської операції не зобов’язує Товариство № 1 перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, за умови дотримання ним інших вимог, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу.

При цьому варто враховувати, що придбання та продаж юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи корпоративних прав інших юридичних осіб на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво.

Підпунктом 6 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва.

Додатково повідомляємо, що п.п. 528 п. 10 розд. XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Чи можлива відпустка після закінчення трудового договору
Чи може працівник по закінченню строкового трудового договору, взяти відпустку з подальшим звільненням? Більше за темою: Виїзд заброньованих працівників за кордон у відпустку: чи можливо? Надання відпустки після звільнення з військової служби Чи може працівник по закінченню строкового трудово...
18.07.2025
Як через Електронний кабінет отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)
Отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) або обґрунтовану відмову у її видачі можна через приватну частину Електронного кабінету (вкладка «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи»). Більше за темою: Дивіденди нерезидентам в інвал...
18.07.2025
Працівник уклав трудові угоди з трьома роботодавцями: як оплачуватимуть лікарняні
Нові норми застосовуються до страхових випадків, які настали з 4 квітня 2025 року. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли та як оплачувати Моя донька одночасно працює на умовах трудового договору на трьох підприємствах. Чи має вона право на допомогу по тимчасовій н...
Кращі матеріали